Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
26.03.2015

ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БІОТЕХНОЛОГІЙ У ГІРНИЦТВІ В УКРАЇНІ

Представники університетів-партнерів: ТУ «Фрайберзька гірнича академія» і Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» зібралися в НГУ 26 березня за круглим столом для обговорення проблем та перспектив розвитку біотехнологій у гірництві.


Вітальне слово ректора НГУ, академіка НАН України Геннадія Півняка налаштувало учасників засідання на атмосферу відкритості і взаємоповажного спілкування.

Цікаво було послухати інформацію професора-доктора, декана факультету геологічних наук та гірництва Карстена ДРЕБЕНШТЕДТА про традицію співпраці Технічного університету «Фрайберзька гірнича академія», започатковану ще в кінці ХІХ століття, з тодішнім Катеринославським вищим гірничим училищем, а нині Національним гірничим університетом.


До речі, цього дня нашому німецькому колезі за багаторічну і результативну спільну діяльність у галузі науки та освіти ректор вручив одну з найвищих нагород НГУ «Медаль ім. професора О. Тепигорєва».


Проректор з міжнародних звязків, професор Олександр ШАШЕНКО представив ще одного гостя з Німеччини – професора-доктора, керівника наукової групи з біології та екології Інституту біологічних наук ТУ «Фрайберзька гірнича академія» Германа ХЕЙЛЬМЕЄРА, який кілька днів читав лекції для наших студентів. На засіданні круглого столу професор презентував проект DAAD «Біотехнології в гірництві – інтеграція нових технологій в освітню практику». До слова, біомайнінг охоплює застосування широкого спектру екологічно чистих «зелених» технологій у гірничодобувній промисловості, що базуються на процесах біовилуговування, біологічного очищення шахтних вод, бактеріального знесірчення вугілля, фіторемедиаціі забруднених територій, фітомайнінгу та інших технологіях.


У рамках проекту планується впровадження нових модулів з біомайнінгу в навчальний план НГУ студентам напрямів підготовки «Екологія та охорона навколишнього середовища», «Гірництво», «Геологія» і «Переробка корисних копалин».


Дані модулі розроблені й успішно викладаються у Технічному університеті «Фрайберзька гірнича академія». Вони дозволять студентам набути знання та навички для планування, реалізації та оцінки екологічно чистих технологій в гірничодобувній промисловості. Продовження співпраці після закінчення проекту дозволить магістрам з обох університетів брати участь у загальних науково-дослідних проектах, вчитися і застосовувати сучасні знання і біотехнологічні методи у гірництві.

Дискусії щодо проблеми та перспективи використання біотехнологій у гірництві в Україні засвідчили глибокий інтерес науковців обох країн у розвитку цієї справи. Також обговорювалися можливості керівництва дипломними роботами магістрів у галузі біомайнінгу з боку німнцьких колег. До речі, так званий подвійний захист вже пройшли четверо молодих науковців НГУ.


Як зазначили координатори проекту від НГУ, доценти кафедри екології Олександр Ковров та Ірина Клімкіна, серед головних завдань проекту є : створення чотирьох бакалаврських і двох магістерських нових навчальних дисциплін: «Основи гірничої мікробіології», «Біотехнологічні методи переробки вторинної сировини», «Мікробіологічні технології у гірництві», «Фіторемедиація», «Екологічна фітофізіологія» і «Фітогірництво»; виконання лабораторного практикуму та досліджень студентами НГУ на базі ТУ «Фрайберзька гірнича академія»; подвійне керівництво магістерськими дипломними роботами; створення первинної лабораторії з біогірництва; організація міжнародної науково-практичної конференції із застосування біотехнологій у гірництві.


Термін реалізації проекту передбачається до 2018 року. Джерело фінансування – Німецька служба академічних обмінів (DAAD) у рамках програми «Професійно пов’язане партнерство з університетами країн, що розвиваються».

Інформаційно-аналітичний центр НГУ

Фото Володимира Корінного, відеостудія «Юність» 


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт