Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
22.02.2016

«Цінуйте кожну годину, коли поруч з вами мудрі люди»

Головний редактор щоденної всеукраїнської газети «День» Лариса Івшина зустрілася зі студентами Національного гірничого університету


З першого свого числа щоденна газета «День» стала показником якісної журналістики, простором для аналітики й відвертих розмов. ЇЇ колектив, розвиваючи рівень свого проекту, розвиває й інтелектуальний рівень свого читача, формує громадянське суспільство. За 20 років «День» стала оплотом української нації, територією, де вдається вирішувати питання, якими мають займатися на державному рівні. А серцевина усіх проблем криється у паплюженні й ігноруванні значущості гуманітарної сфери протягом багатьох років. Тому головний редактор «Дня» Лариса Івшина, відвідуючи міста України з творчими проектами, неодмінно зустрічається зі студентами вишів. У Дніпропетровську вже традиційно – це спілкування з молоддю Національного гірничого університету.


Лариса Івшина є чи не єдиним головним редактором всеукраїнського видання, яка щорічно зустрічається зі своїми колегами і читачами в різних містах України. Такі зустрічі здатні «розконсервувати» ЗМІ, розвіяти упередження про периферійність преси і розгойдати якісь усталені процеси в місцевій журналістиці. Пані Лариса на прикладі газети «День» демонструє рівень, який не дозволяє працювати на отриманих десятиліття тому знаннях, а повсякчас збагачувати свій досвід, аби складні теми мали беззаперечне інтелектуальне підґрунтя. Тож на таку непересічну подію в НГУ як зустріч з головним редактором «Дня» прийшли і професура, і літератори, і журналісти.


Модератором зустрічі став завідувач кафедри історії та політичної теорії Геннадій Первий, який привітав гостю з 20-річним ювілеєм газети «День» і подякував за дружбу і плідну співпрацю між всеукраїнським виданням і НГУ.


– Цінуйте кожну годину, коли поруч з вами мудрі люди, – розпочала свій виступ головний редактор «Дня» Лариса Івшина. Вона пригадала, як вперше приїхала до Національного гірничого університету разом з українським філософом Сергієм Кримським. Тоді він відразу зголосився їхати до Дніпропетровська, розуміючи необхідність тримати зв’язок між поколіннями. Про ту зустріч Лариса Івшина написала в авторському альбомі «Мої університети». Цей альбом став шостим виданням започаткованої серії «Бібліотека газети «День». У сьогоднішній час стає зрозуміло, що ще кілька років тому «День» почав продукувати книги, які є інтелектуальним рятівником від безпам’ятства і нерозуміння історичних процесів.

Лариса Івшина розповіла про створення книги Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене…». Автор вісім років пропрацював у газеті «День» і попри те, що був американцем його хвилювала тема голодомору в Україні, який став геноцидом нації. Він збирав інформацію, аби розповісти про це світу. Неналежність Джеймса Мейса до українців тільки допомогла йому зберегти об’єктивність і обійти розмови про те, що книга продиктована біллю жертви системи. Серед видань «Дня» – «Україна incognita», яка містить найцікавіші газетні тексти про історію українського народу.


Усі новинки бібліотеки «Дня» продиктовані сьогоденням. Воєнний конфлікт, який триває в зоні АТО змушує заповнювати інформаційні прогалини в головах людей, які задовго до цих часів дозволили маніпулювати собою. Однак за це нікого не можна звинувачувати, вже так ставилися до виховання особистості в нашій державі, що важливі знання пройшли повз багатьох.

– Спершу території були віддані гуманітарною сферою й інформацію, а вже потім туди прийшли чужі танки, – зазначила Лариса Івшина. – Хоча останні роки переконали, що національний характер у нашого народу є.

Зі своїми читачами газета «День» розмовляє невимушено і легко, як і сама головна редакторка Лариса Івшина. В бібліотеці «Дня» на потужну навчальну літературу з відповідною термінологією ви не натрапите. Наприклад, нове видання «Новітня історія для чайників» – це серія публіцистичних текстів, а «Повернення в Царгород», «Котел, або Справа без терміну давності», «Я – свідок», «Катастрофа і тріумф» – розповіді очевидців. Задля належної освіти свого читача в «Дні» розробляють оригінальні і цікаві творчі проекти, відкривають широкій аудиторії особистостей, які до того були відомі лише у вузьких колах. Також Лариса Івшина говорить про важливість підготовки журналістів за скорегованою програмою, адже, щоб передавати знання іншим, треба ними володіти, мати професійну школу. Особливо сьогодня, коли громадянська свідомість прокинулася наче від сну. У «Дні» ці задачі втілюють у літній школі журналістики, яка має вихованців і серед студентів Національного гірничого університету.


Ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк у своєму виступі відзначив, що НГУ з газетою «День» завжди мала спільний погляд на виховання молоді і вручив Ларисі Івшиній одну з найвищих нагород НГУ «Знак вдячності» і авторський фотоальбом «Шлях до себе…».

– Україну врятують університети, – сказав Геннадій Півняк, – і зустріч з Ларисою Івшиною ще раз це засвідчила. Сьогодні в гірничому навчаються багато студентів з Луганської і Донецької областей, ми сприяємо їм у навчанні, вирішенні матеріальних проблем. Але кожен день ми маємо справу з трагедією розірваного зв’язку між батьками й дітьми. Зарадити цьому нам допомагає саме гуманітарна складова нашого університету і газета «День». Бо все починається з формування особистості людини.


Журналіст газети «День» Валентин Торба презентував свою книгу «Я - свідок», у якій через його історію життя розкривається відповідь на питання, чому сталося так, що Україна має відстоювати власну територію. Валентин вважає, що зміна свідомості мешканців областей, де сьогодні розгорнулася зона АТО, розпочалося ще в середині 90-х. І чоловік став свідком цього.

– Мене врятував «День», – розповів Валентин. – Коли у 2014 році у мій рідний Луганськ прийшла біда, я не міг мовчати. Я писав кожного дня на свою сторінку у Facebook про те, що відбувається. «День» почав мене друкувати, а коли у моєму місті вже зникло світло і я змушений був лишити все, мені було куди їхати.


Сьогодні в газеті «День» працює кілька кореспондентів, які переїхали до Києва з зони АТО. Їх тексти ексклюзивні, бо проливають світло на те, що насправді відбувається. Потужний інформаційний плацдарм «Дня» вибудувався і завдяки тому, що газета трьохмовна і її читають у світі, а також – численним проектам, які вражають і якісно, і кількісно. Вони дійсно здатні привнести зміни у суспільство.


Наостанок головна редакторка газети «День» Лариса Івшина відповіла на питання аудиторії. Поетеса і співробітник Центру культури української мови ім. О. Гончара Леся Степовичка прочитала вірш пам’яті Героям Небесній сотні «Майдан стоїть» і вручила гості свою нову збірку «Осінні люди».


Спілкування продовжилось на відкритті фотовиставки газети «День» покликаної на осмислення подій, які нині переживає Україна. Виставка працюватиме з 20 лютого по 3 березня в Галереї «АртСвіт» (вул. Січових Стрільців, 4). Вхід вільний.

Наталія Андрющенко

Фото Володимира Корінного і Артема Сліпачука


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт