Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
05.06.2018

Дбаємо про довкілля!

5 червня відзначається Всесвітній день навколишнього середовища, який для Організації Об'єднаних Націй є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.
У 2000 р. в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
У Дніпровській політехніці на гірничому факультеті понад 20 років функціонує кафедра екології та технологій захисту навколишнього середовища, діяльність якої спрямована на підготовку фахівців-екологів для забезпечення сталого розвитку суспільства.
За час існування кафедри сформувалися наукові школи, пов’язані з вивченням екологічних наслідків антропогенної діяльності та розробкою відповідних природоохоронних технологій, в тому числі й у гірництві. Важливим напрямком діяльності кафедри є дослідження шляхів відновлення земель та їх рослинного покриву, порушених гірничими підприємствами. Також вивчаються процеси біологічного очищення шахтних вод, фіторемедиації забруднених територій, біовилуговування, бактеріального знесірчення вугілля та інших технологій біологічного та природоохоронного спрямування.
Для підвищення якості практичної підготовки студенти, які навчаються за спеціальностями «Екологія» та «Технології захисту навколишнього середовища» 18 травня відвідали семінар, що проводився на базі Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА. Студенти ознайомилися з особливостями реалізації основних положень Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», а також з роботою та функціями Департаменту.

23 квітня на виконання поточного етапу DAAD проекту «Біотехнології в гірництві – інтеграція нових технологій в освітню практику», який реалізується на кафедрі екології та технологій захисту навколишнього середовища, спільно з ТУ «Фрайберзька гірнича академія» відбулося практичне заняття з дисципліни «Ґрунтознавство».
В рамках заходу за участю професора Інституту біологічних наук Технічного університету «Фрайберзька гірнича академія» (ТУ «ФГА», м. Фрайберг, ФРН) Германа Хайльмайєра було проведено ознайомлення студентів-екологів 1˗3 курсів з особливостями відбору зразків ґрунтів.

Колектив кафедри приділяє важливе значення популяризації екологічних знань серед молоді. Так, 21 травня на кафедру завітали учні Спеціалізованої школи № 67 еколого-економічного профілю. Під час заходу учні ознайомилися з лабораторіями кафедри та особливостями навчання за спеціальностями екологія, біологія та технології захисту навколишнього середовища.

13 квітня 2018 року кафедру відвідали учні Дніпропетровського обласного медичного ліцею «Дніпро». Під час візиту ліцеїсти послухали доповіді на секції № 10 «Екологічні проблеми регіону» в рамках Дев’ятої Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Наукова весна», що стосувалися впливу екологічних факторів і забруднювачів на стан здоров’я населення. Ліцеїсти мали можливість ознайомитися з лабораторіями кафедри, а також послухати лекцію за фахом, яку провела доцент кафедри к.б.н. Клімкіна І. І.

НТУ «Дніпровська політехніка» долучилася до Всеукраїнської акції «Посади дерево миру»! Під час заходу було висаджено десять дерев, які були подаровані університету ДП НВО «Павлоградський хімічний завод».

Приємно спостерігати за науковими досягненнями наших студентів.
Студентка-еколог Тетяна Сорока брала участь у XІIІ Міжнародному форумі студентів та молодих вчених «Розширюючи обрії», який відбувся 19-20 квітня 2018 року на базі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Студенти-екологи успішно захистили наукові роботи на підсумковій конференції ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю "Технології захисту навколишнього середовища", що проходила на базі Одеської національної академії харчових технологій з 11 по 13 квітня 2018 року.
Студент Красовський Сергій отримав Диплом переможця ІІІ ступеня. Студентка Суха Катерина отримала Диплом оргкомітету, а Калініна Катерина отримала сертифікат учасника.
Також студенти екологи приймали участь у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування", що проходила на базі Одеського державного екологічного університету 18-20 квітня.

Асистент кафедри, к.б.н. Юрій Бучавий брав участь у науковій конференції «Екологічна освіта, як засіб формування суспільно відповідальної людини», що відбулася 19 квітня 2018 р. на базі НВК гімназія № 12 ДМР.
В рамках співробітництва з Хіміко-екологічним ліцеєм співробітники кафедри здійснюють наукове керівництво ліцеїстами. Так, Мозенбах А. Е. виконує проект «Аналіз динаміки стану зелених насаджень м. Дніпро із застосуванням геоінформаційних технологій». Мулін В. С. працює над проектом «Аналіз причин та наслідків поширення Cladophora siwaschensis C.J.Meyer на узбережжі Азовського моря».

З 25 по 27 квітня проходила Міжнародна конференція «Прикладні біотехнології в гірництві». Конференція організована в рамках освітнього проекту «Біотехнології в гірництві – інтеграції нових технологій в освітню практику» між Технічним університетом «Фрайберзька гірнича академія» (м. Фрайберг, Німеччина) і Державним ВНЗ «Національній гірничий університет» (сьогодні НТУ «Дніпровська політехніка») на 2015-2018 рр., який було затверджено в рамках DAAD програми «Професійно пов’язане партнерство з університетами країн, що розвиваються».
На Пленарному засіданні 25 квітня брала участь численна делегація науковців ФРН, у тому числі професори Технічного Університету «Фрайберзька гірнича академія» Міхаель Шльоман, Герман Хайльмайєр, Карстен Дребенштедт, а також представники інших країн – директор департаменту гідрометалургійних і біотехнологічних процесів компанії CodelcoTech (Чілі) Мартінец Патрісіо та фахівці у галузі гірничих біотехнологій з Нігерії та Пакистану. Прибули вітчизняні фахівці з проблем екології з Полтави, Львова, Кривого Рогу.

Студентка магістр-еколог Тетяна Дерябкіна пройшла шестимісячне навчання за міжнародною програмою Erasmus+ у німецькому університеті Кобленц-Ландау!


Вітаємо колег та друзів зі святом! 
Давайте дбати про довкілля та охороняти його не лише в Дні Довкілля, а і впродовж року!



А. В. Павличенко, завідувач кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища
НТУ «Дніпровська політехніка»

До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт