Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
09.03.2011

Відділ міжнародних освітніх проектів НГУ представив свої розробки в Університеті Кобленц-Ландау (Німеччина)

nf_110117_1.jpg

У Національному гірничому університеті вже рік успішно діє відділ міжнародних освітніх проектів під керівництвом кандидата економічних наук Марини Пашкевич. За цей період науковці відділу розробили кілька програм і встановили відповідні міжнародні зв’язки.

Довгий час триває співпраця з аналогічним відділом освітніх проектів Університету Комбленц-Ландау (Німеччина). Адже саме там займаються підготовкою проектів для участі в європейській програмі «Темпус», яка покликана модернізувати систему вищої освіти в сусідніх країнах Європи. Наша держава знаходиться, поки що, в числі таких країн, яким ще необхідно вчитися європейському досвіду. Тож задля створення конкурентоспроможних освітніх проектів, з метою отримання грантів на їх втілення заступник начальника відділу МОП НГУ Тетяна Терличко відвідала Університет Комбленц-Ландау. Там вона представила 10 проектів розроблених в НГУ.

- У відрядженні чекала досить копітка робота, - розповідає Тетяна Терличко. – У письмовій формі потрібно було представити проекти таким чином, щоб їх необхідність стала наявною. Окрім описання бюджету кожної програми, її мети, треба було відповісти на питання, як проект допоможе розвитку країни, вплине на діяльність міста та який на нього чекатиме розвиток, коли зупиниться фінансування із Європи?

Перебування в Університеті Кобленц-Ландау для представника НГУ несло здебільшого навчальний характер, а чи отримає якийсь із проектів грант стане відомо наприкінці літа. Перспективним є проект «Запровадження систем електронного урядування освітніх програм», що полягає у створенні мережі управління документообігу за допомогою сучасних інформаційних технологій. Завдяки роботі такої програми можна буде сплачувати будь-які соціальні послуги, отримувати необхідні довідки й виконувати ряд інших функцій, використовуючи Інтернет. У Європі вже діє подібне електронне урядування, а щоб розпочати його створення в Україні необхідно ввести відповідну спеціальність у ВНЗ. Ряд інших необхідних дій прописано в освітньому проекті НГУ.

Серед інших освітніх розробок, представлених в Кобленц-Ландау, є проект щодо створення мережі центрів соціальної адаптації дорослих. Він допомагатиме людям похилого віку вільно відчувати себе у світі комп’ютерного прогресу. Необхідний і проект організації центрів студентської кар’єри, який сприятиме працевлаштуванню молодих фахівців. Щоб урахувати всі необхідні критерії десяти проектів, відділ МОП НГУ весь час фундаментально працює і за рік своєї діяльності вже має багатообіцяючі результати. Сподіваємось, що згодом всі напрацювання науковців НГУ будуть втілені в життя.


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт