Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
21.11.2011

ЮВІЛЕЙ ТЕЛЕБАЧЕННЯ УКРАЇНИ У СВІТЛІ «ЮНОСТІ»

У листопаді українському телебаченню виповнилося 60 років. Разом із професійним розвитком телеіндустрії справжнє екранне мистецтво демонстрували і аматорські студії. На Дніпропетровщині активну позицію завжди займала відеостудія  «Юність» Національного гірничого університету, яка існує майже піввіку. У творчій студентській кіногрупі  зросло чимало професіоналів телебачення і майстрів художнього слова.

 У 60-х роках за ініціативою студента Дніпропетровського гірничого інституту Лева Попова виникла нинішня кіностудія «Юність». І за короткий час стала відомою далеко за межами міста. Її прославив фільм Юхима Гальперіна «Галка-професор», в якому розповідалося про трагічну долю підпільниці Галини Андрусенко. За цю стрічку студія була удостоєна Золотої медалі на Республіканському конкурсі аматорських фільмів. Відтоді чи не кожен фільм у 60-80-х ставав лауреатом обласних, республіканських та всесоюзних конкурсів. Серед них стрічки „Забота», «Как объяснить тебе», «Прислушайся и ты услышишь вновь», «Один из нас», «Больно», «Мадонна», «Дочери ее и сыновья» та інші. Їх автори – Юхим Гальперін, Семен Бурда, Анатолій Косолапов, Сергій Деркач, Володимир Моложен, Анатолій Калуцький, Борис Цегельницький, Володимир Корінний.

 Сьогодні  відеостудія  “Юність” НГУ продовжує творчу діяльність корифеїв. Разом з Інформаційно-аналітичним центром НГУ в ній створюються фільми та сюжети не лише про освітню та наукову діяльність Національного гірничого університету, а й культурну сферу нашого міста. На нові цікаві сюжети  надихає творча співпраця вузу з театрами, музеями, іншими закладами культури нашого міста. Сучасні  фільми відеостудії «Юність» НГУ протягом кількох останніх років стають лауреатами Всеукраїнского фестивалю екранного мистецтва «Дніпро-сінема». Між іншим, до складу його журі входить  випускник гірничого, колишній студієць, а сьогодні відомий письменник Віктор Пронін.

 Історія Дніпропетровського телебачення тісно пов’язана з НГУ. Бо саме тут, у гірничому, який стоїть на найвищому пагорбі міста, була встановлена перша міська телевізійна станція. Цей зв`язок безперервний.


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт