Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
29.03.2013

Міжнародний Фестиваль Студентських Франкомовних Театрів у Дніпропетровську

21-23 березня 2013 року в Палаці Студентів ДНУ пройшов 9-й Міжнародний Фестиваль Студентських Франкомовних Театрів у Дніпропетровську. У цьому році, сім театральних труп об’єдналися навколо любові до театру та французької мови: більш ніж 70 учасників відзначали протягом 3 днів свято франкофонії (франкофонія (Francophonie) — франкомовний простір, країни, де розмовляють французькою мовою). “Навіть не розуміючи текст, лише спостерігаючи за грою акторів, від спектаклю можна отримати масу задоволення”.

Вперше цей фестиваль був організований у 2005 році під час Тижня Франкофонії Дніпропетровським Альянс франсез (культурно - освітній центр), за підтримки Посольства Франції в Україні, Французького інституту в Україні, Дніпропетровської облдержадміністрації та Університетської Агенції з Франкофонії. Даний фестиваль вшановує французьку мову. Він пропонує спектаклі франкомовних авторів у виконанні студентських труп з України та зарубіжжя.

Наш університет на фестивалі 21 березня представили студенти Електротехнічного факультету під керівництвом доцента, викладача французької мови кафедри перекладу Т.М. Аллахвердян.

Нам вдалося особисто поспілкуватися з Т.М. Аллахвердян, яка розповіла про недовгу, але кропітку підготовку до цього заходу та свої враження з цьогорічного фестивалю.

Як саме проходила підготовка до цього заходу? Які труднощі виникали в процесі підготовки?

- Наш університет вже третій рік поспіль бере участь у Міжнародному Фестивалі Студентських Франкомовних Театрів й цей рік був не винятком. Підготовчий процес розпочався ще у вересні минулого року, адже треба було визначитися з репертуаром, дійовими особами, вирішити різноманітні технічні й організаційні питання. Наш спектакль був синтетичний , бо ми об’єднали драматичну гру, танець, спів, що зробило його ще цікавіше та яскравіше. Деякі студенти вивчали французьку як третю іноземну мову, але взяли на себе мужність також брати участь у фестивалі. Підготовка відбувалася в декілька етапів. Насамперед, був відзнятий відеоматеріал (мініфільм) та відправлений до Посольства Франції в Україні, за результатами якого ми отримали запрошення до співпраці. Потім розпочалася плідна робота.

Чим запам’ ятався цьогорічний фестиваль та як ви оцінюєте підготовку інших студентських театральних труп ?

- Як завжди, фестиваль був проведений на найвищому рівні, що було видно з

гри студентів – аматорів, які якнайкраще продемонстрували свою майстерність виключно французькою мовою. Відчувалася сильна конкуренція зі сторони всіх труп-учасників, а учасники фестивалю були з Києва, Одеси, Кривого Рогу, Дніпропетровська, Донецька. Я б відзначила гру київської команди (лінгвістичний центр) та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. За рішенням міжнародного жюрі найкращі актори та найкраща трупа нагороджуються призами — поїздкою у Францію та запрошенням на фестиваль франкомовних театрів за кордон.

Які плани на майбутнє у ваших «шанувальників французької»?

- Хоча ми не перемогли, але нам є до чого прагнути. Наступного року хотілося б мати постійний склад трупи, адже багато талановитої та амбіційної молоді навчається не тільки на нашій кафедрі, але й у нашому Національному Гірничому університеті; людей, які б займалася технічним забезпеченням, адже саме цього не вистачає на даний час.

Отже, Переможцями FITEF 2013 стали:

Краща трупа — трупа «Флеш» Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Було прийнято рішення передати приз трупі з Кривого Рога.

Кращий актор — Деніс Буцький, трупа «Dames-d’onze-heures» Донецького національного університету; краща акторка — Ксенія Богданова, трупа "Феєрія" Дніпропетровського Національного університету імені Олеся Гончара.

Якщо ви шанувальник французької мови та культури, бажаєте отримати задоволення, відкрити щось новеньке для себе, а також поглибити свої знання з «мови кохання та духовності», найближчим часом відбудеться 10-та Французька весна в Україні (з 30 березня по 25 квітня). Не пошкодуєте!

Юля Крамарчук, Оксана Крамарчук студентський прес-центр НГУ


До списку© 2006-2019 Інформація про сайт