Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
09.04.2013

Лірика для „фізиків”

Мабуть, кожна людина в своєму житті хоч раз зверталась до віршів: хто гортав поетичні збірки, шукаючи зворушливі рядки, а хто й сам спробував римувати свої почуття на папері. Проте є й такі, хто знаходить в поезії, а саме в її мелодійному звучанні, відлуння своїх емоцій та душевного стану.

Про те, що й „фізикам”, тобто студентам технічних спеціальностей, потрібна лірика - засвідчує чергова зустріч студійців-поетів „Уголька” зі студентами гірничого університету. Ініціатором такого діалогу стала викладач механіко-машинобудівного факультету НГУ Валентина Євгеніївна Олішевська, яка й запросила учасників літстудії до спілкування зі студентами старших курсів. Зустріч відбулась за сприяння науково-технічної бібліотеки НГУ.

5 квітня 2013 р. до студентів 5-го курсу ММФ завітали учасники літературної студії „Уголёк” НГУ. На цей раз студію представляли поети різних поколінь: Михайло Журавльов (викладач кафедри фізики НГУ), Інна Гетманенко (викладач англійської мови лінгвістичного центру) та Сергій Куликов (керівник літературної студії „Уголёк”).

Виступати перед студентською аудиторією завжди важко. Відклавши конспекти, в думках студент перебуває вже на перерві, його увагою важко заволодіти і ще важче її утримати. Проте, протягом всього виступу в аудиторії майже не було розмов та позіхаючих облич.

Свої тексти автори коментували, звертаючись до аудиторії в своїх міркуваннях. Прозвучали найрізноманітніші вірші. Виступ було побудовано саме на контрасті стилів.

Михайло Журавльов разом з лірикою прочитав і вірш про шкідливі звички серед дівчат, а також вірш про одного з колег-викладачів гірничого університету. Інна Гетманенко водночас з ліричними замальовками і віршованими роздумами прочитала твори, пронизані особливою іронічною формою, що нагадують байки («Цукерка», «Свиня і соловей»). Сергій Куликов розпочав з любовної лірики, потім звернувся до цивільної тематики, а вкінці виступу видав свої фірмові жартівливі вірші.

Після завершення поетичного виступу вже на перерві відбувся короткий діалог. З'ясувалося, що студенти зацікавлено слухали пропоновану їм поезію. А деякі з них, Аркадій Цвєтков та Віталій Лимарєв, навіть виказали приємне здивування, а заразом і свої позитивні враження від зустрічі, оскільки чекали чогось більш нудного і нецікавого. Валентина Євгеніївна Олішевська подякувала студійцям за плідний творчий діалог зі студенством й запропонувала неодмінно повторити такий захід вже наступного учбового року.

Попереду — нові зустрічі і спілкування з публікою, а минулий виступ можна запам'ятати як одну з багатьох маленьких, але приємних сторінок в історії літературної студії „Уголёк” та науково-технічної бібліотеки НГУ.

Н. Д. Лєдєньова – зав. відділом

громадської інформації

науково-технічної бібліотеки НГУ


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт