Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
30.09.2016

Українська книга в житті студентів

Саме в бібліотеках зберігається духовність народу, його історія, наукова і культурна спадщина. Тому еволюційна місія сучасної бібліотеки неминуча.

До Всеукраїнського свята – Дня бібліотек, в Національному гірничому університеті, в українській світлиці - Центрі культури української мови ім. О. Гончара, директор  Ірина Цюп’як зустрілася зі студентами гр. 125-16-3, (староста Анастасія Чорнокінь), аби вони змогли послухати чарівне українське  слово та дізнатися  про новинки сучасної української літератури.

Останнім часом попит на українську  книгу б’є всі рекорди. Сучасні письменники України вражають своєю палітрою майстерності, новизною, нестандартністю, тому завойовують все більше прихильників, особливо серед молоді й студентства. У ХХІ столітті читати стало модно! Нехай і з різноманітних планшетів чи комп’ютерів, однак молодь читає і розвивається. Хіба комусь потрібна масова деградація після скількох років еволюції? Тому із задоволенням студенти-першокурсники гірничого слухали поради досвідченого фахівця з літератури.

IMG_5908.jpg

Ірина Костянтинівна презентувала першокурсникам цікавинки сучасної української літератури в стилі постмодернізму. Цей світоглядно-мистецький напрямок особливо подобається молоді, він відтворює реальній дух сучасності, ламає традиційні канони та стереотипи. Тому студенти із задоволенням насолоджуються творами цього літературного напрямку.

На зустрічі студентам було запропоновано   прочитати романи Ірен  Роздобудько «Ґудзик» та «Ґудзик-2», майже детективну історію про кохання, вірність, зраду. Ці твори легко читаються і сприймаються на одному диханні, одразу захоплюють сюжетною лінією, описами, влучним словом. 

 

             Що ж до сучасної поезії, яку особливо сприймає молодь, господарка світлиці пані Ірина порадила звернути увагу на творчість молодого поета, вчителя з Рівного Євгенія Франківа. Його нова збірка «15 мільйонів хвилин» має символічну назву. Саме стільки часу минуло від дня народження до виходу книжки поета. Вражає нестандартна подача, в книзі принципово немає змісту. Вірші змушують задуматись, допомагають посміхнутись, надихають на вчинки. «З чого починається світанок і чим завершується повечір’я?». Дуже дивний стиль, але актуальний і симпатичний для молоді.

Найвиразнішим представником покоління постмодерністів в Україні є поет Сергій Жадан. Викладач порадила студентам звернути особливу увагу на його творчість, зокрема на найочікуванішу книжку цієї осені – збірку «Тамплієри». Презентація цієї книжки відбувається зараз у багатьох обласних центрах України. Збірка «Тамплієри» - це 39 віршів про війну, яку ніхто не оголошував, про біль, із яким ніхто не може впоратись, про любов, від якої ніхто не може відмовитися, та надію, на якій  усе тримається.


             Під час цієї презентації в аудиторії лунала поезія у виконанні студентів, а вдячні слухачі – аплодували.

             На запропоноване запитання: «Яку роль в житті кожної людини займає книга?»- відповідей було чимало, серед яких – найяскравіші:

-книга -це пожива для мозку і насолода для душі;

-це джерело знань;

-це відкритий портал в інший світ;

-це надрукований фільм;

-це дивовижний світ.

 

Усім бажаючим була надана можливість розповісти про свою улюблену книгу і сказати, за що подобається цей твір. У студента Богдана Статива улюбленою книгою є «Морський вовк» Джека Лондона. Йому подобається, як автор розкриває характер персонажів, роман легко сприймається. Ця книга про людську гідність та мужність, одразу бере тебе в полон і не відпускає.

              Ірина Костянтинівна залишилася задоволеною виступами студентів. Висновок один: студенти Гірничого читають, люблять українську книгу, декламують вірші. І роль книги у духовному становленні молоді аніскільки не змінилася з рішучим наступом інформаційної ери. Тому порадила студентам частіше відвідувати бібліотеки: як університетську, так і інші бібліотеки  різних районів Дніпра.

 

             Саме в бібліотеках зберігається духовність народу, його історія, наукова і культурна спадщина. Тому еволюційна місія сучасної бібліотеки неминуча. У цьому переконані науковці та фахівці. Це особливо розуміє сучасна молодь. Крокувати разом з часом -  це вимога сьогодення.

            Під час групової роботи студенти-першокурсники Національного гірничого університету теж висловили пропозицію, якою б вони хотіли бачити сучасну бібліотеку:

● з електронною залою та  потужніми комп’ютерами, високошвидкісним інтернетом;

● з електронними копіями книжок;

● з великим вибором сучасних книжок;

● з висококваліфікованими фахівцями та доброзичливим персоналом;

● з сучасними та зручними меблями;

● з тихою класичною музикою;

● зі зручностями для людей з фізичними вадами.

І такою вони  вважають бібліотеку Національного гірничого університету з очільницею О.Н.Нефьодовою та її професійним і злагодженим колективом.


            Тож з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек вклоняємося берегиням університетської бібліотеки. Ваша невтомна праця, шановні, допомагає молодому поколінню мудрішати, розумнішати, розвиватись. Бажаємо Вам ніколи не падати духом, бути впевненими у власних силах і мати ключі від серця кожного Вашого читача і шанувальника!

 

Олена Усенко
ІАЦ  НГУ

До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт