Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
23.02.2017

Участь викладачів Гірничого у Зимовій школі Британської Ради в Україні – це черговий крок проекту «Англійська мова в університетах»

У рамках співпраці Національного гірничого університету з Британською Радою в Україні у проекті «Англійська мова для університетів» 4 викладачі кафедри іноземних мов і доцент кафедри підземної розробки родовищ копалин К.А.Ганушевич взяли участь у Зимовій школі педагогічної майстерності, яка охоплювала чотири основні напрями підготовки викладачів технічних університетів:

 • Основи викладання англійської мови професійного спрямування (викл. В.В. Заболотнікова і асистент кафедри І.А.Іванченко ) – 11 модулів за британською програмою CiVELT;
Викладання англійської мови для академічних цілей (ст. викл. Н.М.Нечай) під керівництвом Тоні Принса, Проректора з наукової роботи британського університету NILE (М. Норвіч);
ATE (Academic Teaching Excellence) (Академічне навчання на відмінному рівні) (доц. К.А.Ганушевич ), керівник британський експерт Ніколс Манбі;
Підготовка тренерів академічного розвитку молодих науковців за програмою Research Connect (доцент кафедри іноземних мов. канд. філ. наук М.Л. Ісакова);
Стажування тренерів викладачів англійської мови в університетах.

Серед тренерів, які проходили стажування, викладач Гірничого доц. кафедри іноземних мов М.Л. Ісакова. Вона єдина серед тренерів, підготовлених у рамках проекту, яка офіційно має право готувати молодих науковців і тренувати викладачів англійської мови за професійним спрямуванням, що підтримується документним сертифікатом Professional Award in Teacher Development, який є визнаним у всьому світі . Її перші учні - це наші викладачі й викладачі провідних технічних ВНЗ України. За словами учасників, тренінг проходив жваво, цікаво, дозволяв замислитись над повсякденною роботою в аудиторії , переосмислити її і пропонував низку інноваційних підходів щодо вирішення типових проблем, що виникають в аудиторії під час викладання. Попереду ще практика у якості асистента британського фахівця у галузі роботи з науковцями Тома Спейна на Дніпропетровщині , але перший крок до успіху вже зроблено. Щиро вітаємо Марію Леонідівну, сертифікованого тренера викладачів англійської мови, і науковців НГУ з такою почесною нагородою!

зуе2.jpg


Зимова школа закінчилася триденним симпозіумом, на якому завідувачі кафедр 15 університетів - учасників проекту і представники фокус-груп звітували про свої успіхи протягом другого року проекту (2016). Всі демонстрували приклади й свідоцтва нових досягнень, впровадження інновацій і змін у викладанні англійської мови й англійською мовою у своїх університетах. Презентація Особливостей навчання англійської мови за професійним спрямування у НГУ, яку розробили та демонстрували зав. кафедрою С.І. Кострицька та доц. І.І.Зуєнок, представники фокус -групи, отримала позитивний відгук від учасників Симпозіуму. Запровадження у навчальний процес нової робочої програми, розроблених навчальних матеріалів, включаючи онлайн- курси з дисципліни «Англійська мова (за професійним спрямуванням)», особливо, їх комунікативність та інтерактивність – все це зацікавило представників 15 провідних університетів. Але для нас головним є відгуки наших студентів. Так, за словами Влада Візиря, першокурсника факультету інформаційних технологій, «у Національному Гірничому для мене розпочалась нова ера вивчення англійської, вивчення спеціальної мови, якою я буду користуватися у майбутній роботі».
 
 

Хоча усіма учасниками проекту зроблено чимало, під час Симпозіуму було розроблено план впровадження подальших змін та оцінювання якості викладання.

За рішенням Симпозіуму, технічні університети – учасники проекту визнані осередками впровадження змін у регіоні, центрами розповсюдження нових знань, передового досвіду тощо. Пишаємось, що наш Гірничий є одним із них. До співпраці з нами вже готові приєднатися викладачі кафедри іноземних мов Запорізького Національного технічного університету (м. Запоріжжя), тренери. Всі готові для забезпечення сталості проекту.

 


За матеріалами кафедри іноземних мов НГУ
ІАЦ НГУ

До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт