Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
23.05.2017

Студенти гірничого беруть активну участь у стажуваннях та навчанні за кордоном

Есе студентки НГУ Марини Богуславської на тему "Чому я обрала свій ВНЗ" опублікували на освітньому порталі "Академія".



Коли я чую від деяких моїх знайомих і навіть друзів, що їм набридло ходити на лекції або вони з сумнівом говорять, що нічому не навчилися за чотири роки, я точно можу сказати: це - не про мене! Ще в 11 класі мені було зрозуміло, що Національний гірничий університет – найкращий вибір для студентських років.

Для початку зайдіть до нашого наш красеня Гірничого, що на проспекті Яворницького, 19, і ви все зрозумієте. Такого високого стилю архітектури, такого романтичного вестибюля, через який за 118 років пройшли десятки поколінь студентів, ви мало де побачите. Так, наш університет починається з красивих сходів, але ними треба зійти вгору самому.


Моя особиста історія починається з Українсько-американського ліцею (УАЛ) при Національному гірничому університеті. Тоді я ще не замислювалася про своє майбутнє після випуску з ліцею, але мала відчуття, що повинно статися щось добре.

Девіз УАЛу наголошує: «Мало дивитися на сходинки – треба збиратися по них вгору». І я збиралася. Протягом трьох років напруженого навчання, мене спіткали і невдачі, і перемоги, що, врешті-врешт, привело мене до отримання почесного статусу випускника Українсько-американського ліцею, одного з кращих в Україні. Вже наприкінці весни 2013 року я почала обирати, до якого ВНЗ вступати. Дитині п’ятнадцяти років дуже складно зробити вибір, який буде вирішальним для подальшого планування всього свого життя. І саме в розпал терзань та страждань від невизначеності до нас завітав ректор НГУ Геннадій Григорович Півняк разом з деканами факультетів, проректорами та начальником міжнародного відділу. Ліцеїсти ставили питання про процедуру вступу, кар’єрні можливості і перспективи, а після завершення офіційної частини заходу мали змогу особисто поспілкуватися з представниками адміністрації університету. Оскільки я займалася науковою діяльністю, володіла іноземними мовами, любила математику та проявляла організаторські здібності під час проведення культурно-масових заходів у ліцеї, спеціальність «Менеджмент» привернула мою увагу. Повернувшись додому, я почала активно шукати інформацію про Національний гірничий університет, його позиції як ВНЗ в Україні і світі, окремо про факультет менеджменту НГУ та дозвілля студентів. До цього моменту я не знала, що університет входить до 10 кращих ВНЗ України, а спеціальність «Менеджмент» - одна з найпопулярніших. На сторінці факультету я також побачила, що студенти активно беруть участь у стажуваннях та навчанні за кордоном. І, врешті-решт, я зв’язалась з Головою Ради студентів НГУ, яка розповіла більш детально про роботу Ради та той досвід, який отримують її представники. «Для майбутнього менеджера, - говорила вона, - нема кращого місця розвивати свій лідерський потенціал та комунікативні навички». До того ж, за роки навчання у ліцеї я вже долучилася до атмосфери Гірничого, адже наші заняття проходили в будівлі університету, і ми відчували себе на рівні студентів. Отже, під час вступної кампанії я не вагалася – як тільки мені подзвонили з приймальної комісії факультету менеджменту (а саме кафедри менеджменту виробничої сфери) і повідомили, що я пройшла на бюджетну форму навчання, я одразу принесла оригінали документів і через декілька днів була офіційно зарахована до лав студентів Національного гірничого університету.


На тепер я займаюсь підготовкою дипломної роботи на здобуття освітнього рівня бакалавра з менеджменту. За час навчання (3,5 роки) я написала близько 10 наукових робіт (тези, статті), виступала з доповіддю на міжнародній студентській конференції у Краківській гірничо-металургійній академії, була учасником програми академічної мобільності студентів Erasmus+ (піврічне навчання у Вищій банківській школі, що знаходиться у м. Вроцлав, Польща, за рахунок гранту від Європейського Союзу), брала участь у стажуванні BusinessWeek, а також протягом 2015-2016 н.р. була Головою Ради студентів НГУ (під час головування також брала участь у двосторонньому студентському обміні між Національним гірничим університетом та Фрайберзькою гірничою академією, Німеччина). Зараз я із задоволенням відвідую майбутніх випускників Українсько-американського ліцею та КЗО НВО №28, де навчалася раніше, розповідаю про те, як це – навчатися у Гірничому, і що це навчання взагалі дає. Бо мені дійсно є, що розповісти. Зазвичай, учні дивуються і не вірять, що за такий короткий проміжок часу можна стільки всього зробити. Але я, і ще багато студентів нашого університету, живий приклад. Головне – це бажання та завзятість.


Ректор НГУ завжди повторює: «Хочеш бути щасливим все життя – вступай до Гірничого університету». І це правда. Зараз я щаслива, як ніколи, і прагну залишатися щасливою все своє життя.

Богуславська Марина Андріївна,
студентка факультету менеджменту
Державного вищого навчального закладу
«Національний гірничий університет»


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт