Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
31.01.2012

У пошуках завжди молодий

Сучасний вчений, враховуючи глобальність світових питань в науці, має швидко реагувати на зміни у житті суспільства, а в своїх дослідженнях брати до уваги нанотехнології та інші інноваційні тенденції. Такий підхід до проблем в енергетичній галузі наразі дуже актуальний в Україні. Саме в цьому руслі працюють науковці кафедри систем електропостачання Національного гірничого університету. Юрій Тимофійович Разумний – один з корифеїв колективу – нещодавно відзначив свій 80-річний ювілей, але залишається молодим у свіжості поглядів, шуканні нових наукових шляхів і втіленні їх на практиці.

Студенти Юрія Тимофійовича знають його як викладача і науковця з філософським баченням. Він розмірковано ставиться до всього в житті. Готуючись захистити докторську дисертацію, працював майже цілодобово. Основою дослідження було підвищення ефективності електроспоживання навіть при складних умовах. У цій галузі вчений знайомився не лише з українським досвідом. Після закінчення гірничого інституту більше двадцяти років трудився у державному проектному інституті «Дніпродіпрошахт». Їздив у наукові відрядження до США, Канади, Італії, Іспанії, Греції, Югославії та інших країн. Там, серед іншого, вивчав ймовірність виникнення катастрофічних ситуацій та шляхи виходу з них. Ці знання Юрій Разумний потім втілив у дисертації на конкретних прикладах шахт.

  Все, що відбувалось в житті Юрія Тимофійовича, знаходило відображення в його діяльності. А вміння швидко і впевнено реалізовувати ідеї він має з самого дитинства. Народився за цікавих обставин: мама Поліна їхала до свого брата кораблем з Баку в Абхазію. На цьому судні в морі і з’явився на світ Юрій. Він виріс загартованим хлопцем. Коли навчався у ремісничому училищі, успішно займався боксом. А чого тільки варта була армійська школа військово-морського флоту на Тихому океані. Там Юрій Разумний відслужив п’ять років і навчився не тільки витривалості, а й професійній стрільбі з усіх видів зброї. Це зміцнило характер, але не позбавило юнака почуття гумору і життєвої мудрості. Все знадобилось в житті. Хотів передати справу синові, але довелося змиритися, що Олександр не піде шляхом батька – його більше цікавила біологія. Не вагаючись, Юрій Тимофійович взявся допомагати в цьому захопленні сину. А нові знання застосував у своїх дослідженнях. Принцип еволюції життя живих організмів став основою розділу дисертації вченого. Правда, це стосувалося питання «старіння» технічних систем в енергетиці. Юрій Разумний науково пояснив, як їх адаптувати до сучасних вимог та забезпечити якість у екстремальних випадках.

На кафедрі систем електропостачання НГУ професор Разумний працює більше десяти років, відомий як провідний вчений, прекрасний лектор. З цим вузом його поєднують спогади студентських років, довгої наукової співпраці, захисту двох дисертацій і, нарешті, сьогоднішня діяльність. Він говорить, що у такому колективі і з такими завзятими студентами приходить більше ідей. А втілення їх - це вже успіх, який завжди з Юрієм Тимофійовичем.

Наталія Андрющенко, прес-центр НГУ


До списку© 2006-2019 Інформація про сайт