Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
05.03.2014

СОНЕТ КОБЗАРЮ

Під такою назвою в нашому Національному гірничому відбувся чудовий захід, присвячений двохсотріччю великого Кобзаря – Шевченківські читання, проведені колективом кафедри історії та політичної теорії. 

В Центрі культури української мови ім. О. Гончара НГУ зібралися поціновувачі творчості Шевченка - студенти, переважно першокурсники різних факультетів, які читали напам’ять вірші Тараса Григоровича Шевченка в рамках оголошеного конкурсу. Їх уміння та акторську майстерність оцінювало спеціально запрошене журі, до складу якого увійшли проф. Надія Ченцова та доцент Михайло Зенкін, і яке очолила відома письменниця, наразі працівник Центру культури української мови НГУ Леся Степовичка. Щоб отримати призові місця місця, читці мали знати текст поезій, виразно й емоційно їх читати і продемонструвати душевність та артистизм. На мою думку, переважно всі учасники впорались зі своїм завданням. І захід вийшов напрочуд душевним та емоційним. Глядачам сподобався виступ першого учасника Сергія Голобородька, який вивчив напам’ять великий вірш Тараса Григоровича “Тополя”. Сподобалось, як Оксана Гайдай, студентка ГРФ, виразно прочитала вірш “І мертвим, і живим, і ненарожденним...”. А ось Сєда Манукян написала власний вірш про Шевченка, який ми почули в авторському виконанні. Чудовим був виступ Анастасії Сльоткової, вона, як справжня актриса, вжилась в роль, відчула біль і тугу дівчини-«Лілеї» з однойменного вірша. Несподіваним і цікавим став фінальний виступ дуету, який склали Ягор Старіков (читання, «Мені однаково, чи буду…») та Ярослав Старушенко (гітара), де поезія переливалась із музикою і знаходила відгук у серцях присутніх, а подекуди розчулила до сліз. За студентів вболівали їхні педагоги, професор Світлана Ігнатьєва та доцент Ірина Цюп’як, старші викладачі Ганна Жданова та Наталя Костюк. 

Поетична творчість Тараса Григоровича Шевченка є дуже актуальною сьогодні, адже поет співчував українському народу і у своїх віршах закликав боротися за волю. Кожен учасник намагався донести до аудиторії частинку душі поета.

Компетентне журі зазначило високий рівень виконання поезій Тараса Шевченка та визначило переможців. Ось їхні імена: Сергій Голобородько та Олександра Фоміна («Ти не молилася за мене»), які розділили перше місце; Анастасія Сльоткова, Наталя Пастухова («Мені однаково, чи буду…») та Євген Кошманенко, які розділили друге місце; дует Ягор Старіков та Ярослав Старушенко посіли третє місце. Приз глядацьких симпатій отримала Сєда Манукян, яка прочитала власного вірша, присвяченого Кобзареві «Ти – наш Пророк».

Оксана Гайдай та Кирило Грінченко отримали приз симпатій журі. Дипломи й призи на згадку студентам-переможцям буде вручено незабаром, в урочистій обстановці в Центрі культури української мови імені Олеся Гончара на Шевченківському заході «Тарасові музи».

Наталя ГАРБУЗ, ГЛгр-13-2

Фото Альони Леонович  

Сєда МАНУКЯН

ТИ – НАШ ПРОРОК

Ці двісті літ із року в рік,

Шануймо Батька Батьківщини,

Великого, як сильна наша Україна, 

Непримиренного, як воля козака.

Як сила в слові незмінна діє,

Суворі катування,

Заради світлих наших днів,

Він ніс свободу Україні,

Хоч цей тягар засланням оплатив.

Так скажем ми:

«Тарас Григорович Шевченко,

Ти – наш Пророк, герой, Кобзар,

За ці вірші, поеми, прозу,

Ми станемо тебе довіку шанувать!" 

2014


До списку© 2006-2019 Інформація про сайт