Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
30.05.2014

Успішно завершила наукове стажування у Технічному університеті «Фрайберзька гірнича академія» доцент кафедри екології І.І. Клімкіна

Протягом кількох років зміцнюється міжнародне наукове співробітництво Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» з Технічним Університетом «Фрайберзька гірнича академія». Цього року доцент кафедри екології І.І. Клімкіна за домовленістю з німецькими колегами працювала в Екоцентрі Біологічного факультету технічного університету, безпосередньо в дослідницькій групі з мікробіології навколишнього середовища.

Як доповіла на ректораті І.І. Клімкіна, за результатами відрядження нею було проведено наукове дослідження за напрямом «Гентехніка»: клонування генів та ДНК аналіз. Зокрема, молодий науковець вивчала методи фільтрації шахтних вод з метою отримання бактеріальних клітин, ізолювання ДНК бактеріального співтовариства дослідних зразків шахтних вод, виділення специфічного гену та його ампліфікації й отримання PCR-продукту, створення плазмідного вектору на підставі методів рестрикції та лігування, трансформації вектору у компетентні клітини специфічного штаму мікроорганізмів, поліморфізму довжин термінальних рестріктних фрагментів та секвенування ДНК.

Ірина Іванівна брала участь у щонедільних наукових семінарах дослідної групи з питань мікробіології навколишнього середовища. На одному з таких семінарів провела презентацію наукових та методичних досягнень НГУ, і зокрема, кафедри екології.

ІАЦ НГУ

До списку© 2006-2019 Інформація про сайт