Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
31.05.2012

Студенти Центру українсько-польської співпраці НГУ успішно пройшли атестацію комісії Міністерства вищої освіти і науки Польщі

26, 27 травня у Національному гірничому університеті сталася знакова подія – відбулося засідання Атестаційної комісії Міністерства вищої освіти і науки Польщі з проведення сертифікаційного екзамену за програмою «Польська мова для іноземців». Цей екзамен є аналогічним за структурою до всім відомого Toeful, що здається із англійської мови. Незважаючи на те, що Національний гірничий університет є технічним вишом, його мовній підготовці можуть позаздрити колеги-філологи. Зокрема, Центр українсько-польської співпраці довів, що в гірничому можуть вивчати іноземні мови на дуже високому рівні. Основу тих, хто приступив до екзамену в Дніпропетровську, складають саме вихованці цього Центру (Двадцять п'ять осіби із сорок двох представляли Центр українсько-польської співпраці http://www.nmu.org.ua/ua/content/infrastructure/intern_educat_centers/ukr_poland_center/ - посилання).

Студенти виконали чотири письмові тести (5 годин) та одне усне завдання, яке тривало близько 30 хвилин. Знання та результати оцінюються за трьома рівнями - В1 - нижчий середній, В2 – вищий середній та - С2 - заавансований.

Варто зазначити, що саме на базі Гірничого проведення екзамену Атестаційної комісії Міністерства вищої освіти і науки Польщі стало найбільш вдалим в Україні, оскільки тут екзамен проводиться уже вдруге, чим не може похвалитися жоден Центр в нашій державі. Крім цього сумарна кількість осіб, які складали екзамен у Дніпропетровську досягла 82, що перевищує багато сертифікаційних осередків навіть у Польщі.

За словами директора центру, Романа Омеляновича Дичковського ця подія знакова для університету, адже не кожного дня мовні центри отримають такі високі відгуки від сертифікаційної комісії. Не менш важливим є те, що гірничий - технічний вуз, який знаходиться в російськомовному регіоні, де досить низькою є можливість живого спілкування із носіями польської мови.

На фото:  директор центру, Романа Омелянович Дичковський, голова комісії, професор  Тадеуш Згулка та члени польської делегації  

Результати роботи студентів ще не відомі, проте польська делегація уже відмітила високий рівень проведення цього заходу, професіоналізм та не вимушену атмосферу, котра панує у нашому університеті. Цього року знання оцінювала комісія, на чолі з головою Тадеушем Згулкою – професором, віце-ректором Інституту лінгвістики Університеті ім. Адама Міцкевича, який зазначив, що у майбутньому подібна співпраця обов’язково продовжиться.

Сьогодні в Центрі українсько-польської співпраці навчається понад 80 студентів. Це максимально можлива кількість бажаючих, основу викладацького складу складають два молодих філолога із Польщі - Марта та Даніель Рутковські. Роман Омелянович підкреслює, що критерії відбору викладачів особливі, адже мета навчити студентів саме мови, як засобу комунікації, а не йти шляхом вивчання філологічних особливостей, і така система дає результати – сьогодні бажаючих навчатися у Центрі втричі більше від можливостей Центру. Репутація нашого Центру, як одного із основних осередків ефективного вивчення польської мови глибоко вкоренилася у думках не лише у нашій країні, а й за її межами. Такий результат вдалося отримати кропіткою роботою усіх співробітників Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету.

Дарина Бутко, ІАЦ НГУ


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт