Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
27.06.2012

На Форумі міжнародних університетів ресурсів Україну представляє Національний гірничий університет

За оцінками НАТО і ЮНЕСКО, до 2021 року перед світовою спільнотою гостро постане питання боротьби за ресурси – нафту, газ, воду і землю. Ця проблема безпосередньо торкається ефективного використання ресурсів, економіки, екології і підготовки кадрів. Розуміючи це, представники «університетів ресурсів» різних країн (університетів, в яких навчають видобутку та переробці ресурсів) шукають шляхи вирішення актуальних для всього світу питань.

У середині червня у Саксонській гірничій академії, ТУ «Фрайберзька гірнича академія» представники 58 зарубіжних університетів ресурсів з 39 країн підписали «Меморандум про порозуміння» з метою забезпечення раціонального використання світових природних ресурсів. Україну представляв Національний гірничий університет. Під час церемонії відкриття прийнято рішення щодо створення постійного Форуму університетів ресурсів зі стійкого розвитку.

На Форумі було підписано меморандум взаємопорозуміння між 58 університетами з 39 країн Центральної та Західної Європи, Азії, Африки, США щодо створення єдиної міжнародної платформи в галузі використання природних ресурсів для забезпечення стійкого розвитку.

На семінарах Форуму та під час робочих зустрічей з представниками провідних світових університетів Австрії, Казахстану, Китаю, Німеччини, Норвегії, Польщі, Росії, США, Франції презентовано пропозиції Національного гірничого університету (Дніпропетровськ) щодо спільних дій в галузі використання природних ресурсів та посилення їхньої ролі в суспільстві, промисловості та політиці, а також в питаннях поліпшення міжнародної освіти зі сталого розвитку.

Делегація від Національного гірничого університету у складі ректора НГУ, академіка НАН України Геннадія Півняка, начальника відділу міжнародних зв’язків Олександра Коврова, доцента кафедри прикладної економіки Андрія Черепа взяла участь у роботі організаційної зустрічі з ініціації створення Всесвітнього Форуму університетів ресурсів з питань стійкого розвитку. Під час триденного візиту делегації НГУ ректор ТУ «ФГА» професор Бернд Майер ознайомив українських науковців з віртуальним центром високотемпературної конверсії матеріалів Virtukhon.

Для обох вузів це стане не лише цінним досвідом, але й продовженням ділової співпраці. Доречно згадати, що такі зв’язки розпочиналися ще на початку ХХ століття, але були перервані більш ніж на сім десятиліть у радянський період. Не менш важливою є і друга зустріч з Міністром фінансів землі Саксонія проф. Георгом Унландом з обговорення перспективи виконання спільних науково-технічних проектів та керівництва магістерськими роботами з проблем геомеханіки з використанням сучасного обладнання в рамках існуючих угод між ТУ «ФГА» та НГУ.

Ще один аспект: для Національного гірничого університету відкриваються унікальні можливості щодо отримання студентами другого подвійного диплому (бакалавра – магістра) та подвійного керування дисертаційними роботами .

Німеччина та Росія, з огляду на створення такого Форуму, організовують консорціум для широкого використання науково-технічного потенціалу, адже в Німеччині є певний дефіцит інженерних кадрів у сфері природокористування, екології і комп’ютерних наук. До речі, дипломи українських та російських фахівців високо цінуються в Німеччині.

Інформаційно-аналітичний центр НГУ


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт