Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
28.05.2015

Шлях до себе…

У Національному гірничому університеті відбулася презентація авторського альбому-книги фотографій ректора нашого ВНЗ академіка НАН України Геннадія Півняка.


Ідея видання народилася у заслуженої журналістки України Галини Тимонюк після завершення аматорської виставки фоторобіт Геннадія Півняка під назвою «Шлях до себе…». Виставка демонструвалася у науковій бібліотеці провідного вищого навчального закладу Придніпров’я, з яким тісно пов’язана життєва доля Геннадія Півняка – вже 33 роки він незмінний ректор Національного гірничого університету. Ця непересічна для співробітників і гостей університету мистецька подія стала відкриттям у сприйнятті творчої особистості знаного у світі вченого, педагога, керівника.


Зрозуміло, що робота на відповідальній посаді очільника ВНЗ вимагає мобільності, численних контактів з різними людьми, участі у різноманітних конференціях і симпозіумах, в тому числі і зарубіжних. І весь цей час – в будні і свята - Геннадій Григорович не розлучається з фотокамерою. Як влучно висловилася на презентації письменниця заслужений працівник культури України (вона ж і автор передмови до фотоальбому) Леся Степовичка «він пристрасно полює за «вирішальною миттю» вислизаючої реальності».



Тож цікаві зустрічі, багатство вражень і взаємозбагачення різних національних культур, прекрасне довкілля і природа ріднокраю, а також інших країн сприяли творчому натхненню Геннадія Півняка. До експозиції виставки ввійшла лише незначна частина світлин, а у 16 тематичних розділах однойменного фотоальбому укладач видання Антоніна Дибріна помістила значно більше натхненних фоторобіт.


Авторові цих рядків дуже імпонує форма презентації фотоальбому, яку підготували старший інспектор ректорату Антоніна Дибріна і асистент кафедри систем електропостачання НГУ Сергій Дибрін. Ми побачили чудово скомпоновану Сергієм Дибріним електронну презентацію кожного розділу альбому під гарну різнопланову музику, а на початку гості подивилися короткий, але яскравий відеоролик про життя і діяльність Геннадія Півняка. До речі, з роллю ведучого дуже вдало справився проректор з науково-педагогічної і навчально-виховної роботи Юрій Хоменко.


На презентацію прийшли співробітники НГУ, представники творчої інтелігенції Дніпропетровська і члени родини Геннадія Півняка. Показ перших тематичних розділів фотальбому в електронному вигляді на екрані довів, що видання можна назвати ще й літературно-художнім. Фото підписані відгуками гостей виставки кількарічної давності, яким Геннадій Григорович дарував світлини на довгу пам'ять. Багато фоторобіт доповнені яскравими поетичними рядками як класиків вітчизняної і зарубіжної літератури, так і родзинками поетів літературної студії НГУ «Вуглик». Тобто ідея полягала у тому, щоб максимально поєднати під однією обкладинкою таланти нашого непересічного у мистецькому плані технічного університету.

Геннадій Григорович у своєму виступі звернувся до присутніх простими проникливими словами: «У виданні ми відійшли від проблем і показали те, що потрібно людині, - спілкування з природою, поезією і взагалі з прекрасним. Саме звернення до поезії дало змогу показати красу нашого світу».


А потім ректор дарував нам свій унікальний фотоальбом і всі, затамувавши подих, вдивлялися у світлини і дійсно бачили цей непростий оточуючий світ у всій його красі і динаміці. Кожна сторінка давала змогу сповна відчути ті невидимі, але міцні ниті, що поєднують нас з нею. І – це неперевершено! - той, хто вже отримав подарунок і гортав сторінки, й справді наповнився світлими і добрими думками…





Читачі, вони ж одночасно глядачі й учасники презентації, відразу відзначили неординарність видання. Одна й та сама миттєвість була зафіксована двома «мовами» - словесній і фотографічній. Фото супроводжують вірші наших спіробітників: поезії зі збірок Тетяни Валової, Антоніни Дибріної, Зінаїди Кравченко-Дубовської, Володимира Бондаренка, відомих митців Галини Сідлецької, Миколи Миколаєнка, Людмили Некрасовської, Надії Філенко, видатного поета сучасності Вадима Крищенка та багатьох інших українських поетів. Також ми побачили тут вірші таких класиків, як Райнер Марія Рільке (у перекладі Лесі Степовички) , Вольтера ( у перекладі директора Українсько-Американського лінгвістичного центру НГУ Вікторії Нікітіної), Володимира Набокова, Костянтина Бальмонта, Ельфрида Бервальда та інших. Цей незвичайний прийом – поєднання фотороботи й поезії якнайкраще розкриває мету головного редактора Галини Тимонюк , укладачів Антоніни Дибріної та художника-дизайнера Олени Алхімової – якнайглибше занурити читача-глядача в атмосферу прекрасного, що є на Землі: квітів, тварин, архітектури, незабутніх хвилин особистого життя, неба, пташиного співу, народних традицій, адже «У світі так багато дивовижного» (один з тематичних розділів видання називається саме так). Особисто мені часом здавалося, що світлини Геннадія Півняка були створені… одночасно з поетичними замальовками. Ось така магія цього видання!





З вітальним словом на презентації виступили поетеса Леся Степовичка, професори НГУ Ганна Швидько і Юлія Шабанова, настоятель Преображенського собору отець Ярослав, сини ректора Віталій і Андрій Півняки, голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Галина Бєлікова, голова профспілкового комітету НГУ Валерій Сало, академік НАН України Ернест Єфремов, поетка Надія Філенко, завідувач ІАЦ НГУ Надія Гринько, доцент НГУ Наталія Тарасова, заслужена журналістка України Галина Тимонюк. Виступи цих шанованих людей можна звести до одного спільного знаменника – висловлювання отця Ярослава: «Побачені нами фото – це краса, яка дорівнює доброті, і нехай вона рятує світ».


Валентина Шабетя

Фото: Володимир Корінний (відеостудія «Юність» НГУ)


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт