Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
03.07.2015

Найсвіжіші новини з МУР

Перші два студенти НГУ, які навчалися за міжнародною програмою «Прогресивні технології розробки мінеральних ресурсів» Євген Любимцев і Руслан Зубер, захистили дипломні роботи.

Програма передбачає вивчення основ стійкого розвитку й застосування екологічно безпечних методів в гірничодобувній галузі та рекультивації порушених територій. Це перша спільна магістерська програма в Технічному університеті «Фрайберзька гірнича академія», яка була заснована у 2012 році як частина Міжнародного університету ресурсів (МУР). МУР був створений у 2007 році для об’єднання наукової думки у пошуках нових шляхів раціонального використання мінеральних сировинних ресурсів, запаси яких катастрофічно зменшуються.

Програма «Прогресивні технології розробки мінеральних ресурсів» розроблена спільно трьома університетами-партнерами. Студенти навчаються по одному семестру в Монтан Університеті Леобен (Австрія), в ТУ «Фрайберзька гірнича академія» (ТУ ФГА, Німеччина) і Національному гірничому університеті. Четвертий семестр передбачає написання магістерської дипломної роботи в одному з трьох університетів. Кожен студент має щонайменше двох наукових керівників з різних партнерських університетів. Після успішного завершення навчання студенти отримують дипломи всіх трьох університетів.

Захист дипломних робіт двома українськими студентами прокоментував професор і керівник дипломних робіт з ТУ ФГА, перший координатор МУР з німецької сторони Карстен Дребенштедт:

- Ця міжнародна навчальна програма надає випускникам відмінних перспектив кар’єрного зростання. Я пишаюся двома українськими студентами, які зуміли здобути освіту у всесвітньо відомих університетах, набули міжкультурних та соціальних компетенцій і розширюють професійну міжнародну мережу дослідників.

Другим керівником магістерської дипломної роботи був професор Петер Мозер з Монтан Університету Леобен. Він із задоволенням відзначив, що студенти під час навчання «зросли як особистості і готові брати на себе відповідальність».

На офіційному сайті ТУ ФГА подано розширену інформацію про те, що обидва випускники приїхали з українського університету-партнера, який знаходиться безпосередньо на кордоні кризового східного регіону України. Вони успішно захистили свої дипломні роботи у ТУ ФГА.

Додамо, що Євген Любимцев захистив магістерську дипломну роботу на тему «Optimization of drilling and blasting technology in gypsum mine Glubokoye to reduce the share of boulders and fines» («Оптимізація буріння та вибухових технологій на гіпсовому руднику Глибоке з метою зниження обсягів негабариту й дріб'язку»). Руслан Зубер опрацював тему «Exploration and operation of gypsum deposit Zchaltbila of the company Knauf in Georgia with Contract mining» («Розвідка та експлуатація гіпсового родовища Цхалтбіла компанії Кнауф у Грузії згідно гірничого договору»).

- Це був відмінний досвід. Ми не тільки змогли пізнати різні системи освіти, але й отримати також різні погляди на господарювання в гірничодобувній промисловості, - сказав Євген Любимцев.

Його однокурсник Руслан Зубер додав:

- Завдяки дослідженням я зміг багато спілкуватися з представниками різних країн і, звичайно, налагодити корисні зв’язки для моєї майбутньої діяльності.

Ці студенти були першими, хто вступив до МУР, й змогли показати високі навчальні результати, а також здібність до дослідництва в гірництві. За результатами навчання вони отримають дипломи трьох університетів-партнерів, що зможе розширити перспективи їх кар'єрного зростання.

Сайт ТУ ФГА подає інформацію про четвертий цьогорічний відбір кандидатів на навчання за спільною програмою. Близько 60 кандидатів з 12 країн світу бажають взяти участь у цьому заході. Цікаво, що з цього року Пекінський університет гірничої справи і технологій (Китай) став ще одним партнером у цій унікальній програмі. Вона є частиною стратегії інтернаціоналізації Факультету наук про Землю, геоінженерії ті гірництва (ТУ ФГА), який пропонує магістерські програми англійською мовою із здобуттям потрійних дипломів.

Магістерська програма «Прогресивні технології розробки мінеральних ресурсів» дає навички для розробки стійких і екологічно безпечних методів у гірництві, а також можливість освоєння економічних та управлінських аспектів у цій галузі. Вона поєднує в собі природничі науки, технічні та економічні. Навчаючись у трьох університетах-партнерах, студенти набувають міжкультурних компетенцій, які є ключовими для кваліфікаційного управлінського персоналу глобальних ресурсних компаній.

Андрій Череп, доцент кафедри прикладної економіки НГУ, координатор МУР за матеріалами офіційного сайту ТУ ФГА (Німеччина)



До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт