Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
31.08.2015

Відбулася серпнева нарада-2015 науково-педагогічних працівників Національного гірничого університету

Напередодні нового навчального року ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк провів традиційну серпневу нараду. На ній підбито підсумки діяльності університету й окреслено завдання на 2015/2016 навчальний рік.


– Тільки освіта і наука здатні вивести Україну на інноваційний рівень розвитку, – зазначив ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк. – У Національному гірничому університеті представлені відповідна стратегія і практичні напрацювання в цьому напрямі. У цьому році НГУ увійшов до п’ятірки вищих навчальних закладів нашої держави, які здійснили прийом студентів за державним замовленням на 100 відсотків, у тому числі – за напрямом «гірництво».


Перший проректор НГУ, професор Петро Пілов доповів про підсумки навчальної діяльності НГУ у 2014/2015 навчальному році та завдання на наступний рік.


Проректор з наукової роботи НГУ, член-кореспондент НАН України Олександр Бешта розповів про інноваційний напрямок розвитку наукової діяльності НГУ.


Проректор з міжнародної діяльності, професор Олександр Шашенко ознайомив присутніх з міжнародними освітніми і науковими проектами НГУ.


На нараді науково-педагогічних працівників НГУ також виступили завідувач кафедри автоматизації і комп’ютерних систем НГУ, професор Віктор Ткачов, який звітував про успішне завершення науковцями НГУ розробки комп’ютерної системи управління для ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».


Директор навчально-наукового центру підготовки іноземних громадян В’ячеслав Петровський серед іншого зазначив, що випускники НГУ працюють у 53 країнах світу.


Перед науково-педагогічним складом НГУ виступив і демобілізований командир стрілецької роти 20-го батальйону Дніпропетровської територіальної оборони, асистент кафедри екології НГУ Дмитро Кошка:

– Коли повертаєшся з гарячих точок нашої держави, вже не можеш жити, як раніше, – сказав Дмитро. – Хочеться змінити країну на краще і я хочу закликати до цього усіх. Давайте ще краще готувати студентів, ще краще виконувати свої обов’язки. Своїм військовим я так і говорив: «Давайте просто ідеально виконувати свою роботу і все у нас буде, як треба».


Директор Міжгалузевого інституту безперервної освіти НГУ, доцент Олександр Азюковський повідомив про розвиток дистанційного навчання, який набуває нової високої якості.


Завідувач кафедри підземної розробки родовищ, професор Володимир Бондаренко поділився досвідом інноваційної діяльності кафедри, де студентам профільні предмети викладають англійською мовою, що дає можливість молоді успішно представляти свої проекти за кордоном. Володимир Ілліч також нагадав, що 2016 рік оголошено роком англійської мови, що послужить стимулом до набуття глибших знань і їх реалізації.


Завідувач кафедри гірничих машин та інжинірингу, професор Костянтин Заболотний представив результати виховання майбутніх фахівців машинобудування зі шкільного віку, свої перші інноваційні розробки вони мають можливість створити на технологіях SolidWorks.


Ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк виступив з доповіддю: «Основні завдання університету на новий навчальний рік», у якій висвітлив діяльність усіх сфер діяльності НГУ і зосередив увагу на позиціях, що планується виконати у найближчий час. Серед них і реорганізація структури НГУ, яка націлена на підвищення ефективності роботи ВНЗ.


Очільник НГУ також звітував про результати роботи Приймальної комісія, куди в цьому році було подано біля 15 тисяч заяв. Конкурс на денну форму навчання за державним замовленням склав 14 чоловік на місце, за його результатами студентами стали 994 особи. На заочну форму навчання на місця за державним замовленням вступила 71 особа. У рамках ліцензії за договорами зараховано 503 людини на денну форму навчання, 290 осіб на заочну та 17 осіб на вечірню форму навчання.


– Сьогодні перед Національним гірничим університетом постає головне завдання – розвиток НГУ як визнаного в світі науково-освітнього центру системних знань, актуальних наукових досліджень відповідно до місії університету, конкурентоспроможність якого забезпечується високими стандартами освіти, рівнем інноваційної діяльності та міжнародної інтеграції, – підкреслив Геннадій Григорович. – Це досягається за рахунок активної роботи кафедр шляхом реалізації законодавства про вищу освіту і науково-технічну діяльність у відповідності до прийнятих Вченою радою Стратегії (грудень 2014) та Програми (березень 2015) розвитку Національного гірничого університету до 2025 року.


Нараду завершило вручення низки високих нагород Національного гірничого університету представникам професорсько-викладацького складу і співробітників НГУ. У тому числі, на зібранні привітали з врученням державної нагороди «За заслуги» ІІ ступеня ректора НГУ академіка НАН України Геннадія Півняка.

Проект рішення серпневої наради-2015 можна завантажити за посиланням.

Інформаційно-аналітичний центр НГУ

Фото Євгена Ланевич (відеостудія «Юність» НГУ)


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт