Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
07.09.2015

В НГУ відкрилася Міжнародна літня школа

Розпочала свою роботу Міжнародна літня школа (МЛШ), яка проводиться у рамках програми DAAD «Літні школи німецьких університетів за кордоном»

На навчання в МЛШ в одній з аудиторій Інституту економіки НГУ зібралися молоді викладачі, які мають науковий ступінь, аспіранти і студенти магістратури з ВНЗ Дніпропетровщини. Відкрив захід, що проводитиметься від 7 по 18 вересня 2015 року, директор Науково-навчального центру міжнародного співробітництва НГУ професор Михайло Рогоза. Він коротко поінформував присутніх з історією міжнародних зв’язків з німецькими ВНЗ взагалі і з Бранденбурзьким технічним університетом (БТА), зокрема. 

IMG_0959.jpg

Слово взяв директор Інституту економіки професор Василь Швець, який привітав слухачів МЛШ, що присвячена «Озелененню» навчальних планів і програм – інтеграції аспектів стійкого розвитку в університетській освіті.

- У цих стінах ми зібрали здебільшого молодих викладачів і аспірантів, від яких залежать подальші напрями розвитку науки й освіти, - сказав він. - Чи зможемо ми подолати прорадянські стереотипи простої передачі знань і підготовки вузькопрофільних спеціалістів? Саме від вас – молодих та активних – ми очікуємо відповіді на це запитання і твердих кроків реалізації цієї проблеми. Від нової генерації молодих науковців ми очікуємо також переходу до підготовки управлінців нової формації, що знають, як виконувати свої професійні завдання з урахуванням «зелених» принципів і поваги до загальнолюдських цінностей, які, власне, і є наріжним каменем стійкого розвитку.

IMG_0953.jpg

Професор Швець ознайомив слухачів зі спільними науковими проектами, які проводять ІЕ НГУ і БТУ, представники якого читатимуть лекції і проводитимуть практичні заняття у МЛШ. Минулого року ІЕ НГУ реалізував експериментальний проект, який полягав у викладанні деяких предметів за допомогою он-лайн навчальної платформи «Еко-кампус», розробленої БТУ.

Спільно з БТУ і німецькою державною організацією ГІЦ на базі ІЕ НГУ проведена міжнародна конференція, у якій взяли участь 30 університетів із п’яти країн. Також за підтримки ГІЦ разом з БТУ в НГУ підготовлена монографія за напрямом стійкого розвитку, яку розіслано у 50 університетів країн колишнього СНД. Авторами розділів стали найавторитетніші вчені – лідери різних галузей науки. До речі, дехто з них прийде на заняття у МЛШ і прочитає лекції. У кінці занять кожен слухач отримає таку монографію для використання у навчальному процесі.

IMG_0972.jpg

Отже, сьогодні, 7 вересня, розпочався перший тиждень занять у МЛШ. Їх проводять провідні вчені БТУ (Котбус-Зенфтенберг Німеччина), з яким НГУ уклав договір про співпрацю. Лекції читаються англійською мовою. Перше заняття провів доктор-інженер професор Міхаель Шмідт – декан Факультету наук про довкілля і технологічні процеси БТА, спеціаліст у галузі екологічного планування, просторового планування і землекористування, фахівець з проблем адаптації до змін клімату і стійкого розвитку.

IMG_1030.jpg

Заняття провів також кандидат юридичних наук, PhD у галузі екологічного і ресурсного менеджменту Дмитро Палєхов – координатор PhD-програми «Екологічний і ресурсний менеджмент» в БТУ, спеціаліст у галузі права охорони довкілля з акцентом на інструменти стійкого розвитку, менеджмент екологічного й стійкого розвитку, екологічну оцінку, стандарти стійкого розвитку.

Вперше до НГУ прибув науковець з БТУ Найджел К. Даунс – експерт в галузі міського планування, охорони клімату, екологічної оцінки і комплексного екологічного планування, який, сподіваємося, також проведе цікаві заняття зі слухачами МЛШ на базі НГУ.

IMG_0965.jpg

Очікується, що на другий тиждень навчання у МЛШ прибудуть ще кілька німецьких спеціалістів з БТУ та ГІЦ і також донесуть до слухачів багато цікавої інформації. Сама ж МЛШ може стати базою значного внеску в покращання розуміння завдань «озеленення» вищої освіти в Україні, актуалізує зацікавленість до вивчення інструментів стійкого розвитку як процесу підготовки до переходу на принципи «зеленої економіки».

МЛШ, які проводить і фінансує DAAD – Німецька служба академічних обмінів (Німеччина) – дуже популярні в Україні. Захід на базі НГУ націлений не тільки на спеціальності в галузі екологічного менеджменту, а здебільшого на неекологічні напрями підготовки спеціалістів, які у майбутньому зможуть забезпечити управління в різних галузях діяльності за принципами стійкого розвитку.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ

Фото Володимира Корінного (відеостудія «Юність» НГУ)


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт