Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
30.10.2015

Вітаємо колектив кафедри фізичного виховання та спорту з 85-річчям!

Кафедрі фізичного виховання та спорту Національного гірничого університету відзначила своє 85-річчя.


Студенти-гірники завжди славились своїми спортивними традиціями і здобутками, починаючи з 30 років минулого століття і закінчуючи сьогоденням.

Відомі імена знаменитих спортсменів нашого ВНЗ – майстрів спорту міжнародного класу, серед яких: Чемпіон Світу зі стрибків на батуті Володимир Жадяєв, рекордсменка Європи з легкої атлетики Раїса Махова, Чемпіон Європи з легкої атлетики Володимир Мусієнко. Першим спортсменом, який прославив ДГІ на міжнародній арені був важкоатлет Василь Півень (1953 р.).


На кафедрі фізичного виховання працювало багато відомих спортсменів, спеціалістів з фізичної культури та спорту, тренерів-викладачів, які підготували значну кількість майстрів спорту, призерів та чемпіонів всеукраїнських, всесоюзних та міжнародних змагань: Іванов В.М., Козоріз Н.С., Іваненко Є.Я., Стрельников В.Є., Сорочан В.С., Час Р.М., Жлуктенко Т.П., Борисенко С.В., Будільський А.М., Колодач Л.Г., Кузьмінський В.П., Когут І.М., Ошеров В.Я., Лагдишук В.П., Карп Ю.Н., Габрель О.А.


Серед спортсменів сьогодення, хто захищає честь університету, області та України – майстри спорту України міжнародного класу, чемпіони Світу з карате: Артем Возник і Віктор Возник, Монін Альфред, Пахомов Олександр, чемпіон Європи з кікбоксингу Єгоров Євген, неодноразовий призер та Чемпіон Світу з академічного веслування учасник Олімпійських ігор (2012 р.), призер Всесвітніх студентських ігор (2013 р.) Футрик Іван та ін.

За останні 5 років в стінах університету були підготовлені 5 майстрів спорту України міжнародного класу, 24 майстри спорту України, більше 280 спортсменів-розрядників та кандидатів у майстри спорту України.


На спортивній базі НГУ тренуються члени збірних команд університету з 22 видів спорту та проводяться різноманітні спортивні заходи: спартакіади першокурсників з 6 видів спорту, спартакіади НГУ серед збірних команд факультетів з 10 видів спорту, турніри серед гуртожитків, спортивні вечори, універсіади області серед ВНЗ, чемпіонати та кубки області, чемпіонати України та міжнародні практичні семінари з карате.

На кафедрі сьогодні працює 21 викладач, у тому числі 3 доценти, 13 старших викладачів, 5 викладачів, 1 заслужений тренер України, 8 майстрів спорту України та СРСР, 1 майстер спорту СРСР міжнародного класу, 2 судді міжнародної та 2 національної категорії.


Викладачами кафедри проводяться практичні заняття зі студентами перших та других курсів в обсязі чотирьох годин на тиждень за спеціалізаціями по видам спорту, за вибором студентів. Також здійснюється методична та наукова робота, яка спрямована на зміцнення здоров’я студентів, формування фізичної та спортивної удосконаленості і здорового способу життя, соціальної активності, а також на підготовку до майбутньої професії.

Розробляються та впроваджуються в навчальний процес навчально-наочні та відеопосібники з фізичного виховання за спеціалізаціями по видам спорту. Для підвищення ефективності дистанційного навчання та самостійної роботи студентів викладачі кафедри проводять роботу з підготовки відео уроків з видів спорту, що культивуються в НГУ.


Суттєвим напрямком роботи кафедри і спортивного клубу є організація та проведення різноманітних спортивно-масових та оздоровчо-культурних заходів в оздоровчо-спортивному таборі «Гірник», де щорічно впродовж чотирьох-п’яти змін працюють 8-10 викладачів кафедри. З початку свого існування (з 1956 р.) табір жодного року не припиняв свою роботу. ОСТ «Гірник» неодноразово визнавався кращим табором серед ВНЗ області, а в 1981 році був нагороджений перехідним червоним прапором ВЦРПС, як кращий табір СРСР. Тут відпочили і продовжують відпочивати багато студентів, викладачів та співробітників університету, проводять навчально-тренувальні збори спортсмени, студенти проходять геодезичну практику, впродовж якої також проводяться спортивно-оздоровчі заходи.

Фото Євгена Ланевича (відеостудія "Юність" НГУ)


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт