Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
08.06.2017

Поетичний марафон на честь Бориса Олійника

Сьогодні, 8 червня, студенти Національного гірничого університету долучились до Поетичного марафону, розпочатого у Києві, присвяченого сороковинам від дня смерті Героя України, українського поета-шістдесятника, відомого громадського діяча Бориса Ілліча Олійника

Епіграфом 40-вин від сумного для кожного з нас дня смерті Бориса Олійника стали слова І. Драча: «Поет належить до тих, над ким так владна пам'ять. Пам'ять зобов'язуюча, пам'ять, яка додає снаги…»

Відкрила Поетичний марафон Світлана Ігнатьєва: «Борис Олійник належить до покоління дітей війни, напівсиріт. Виховувала Бориса Олійника мати. Світло-печальний її образ — це вічний біль і вічна радість поетова. Мати для нього — то моральний камертон, мірило людяності й духовної чистоти:
Віддай усе, що взяв, і освятись. 
Ще більше, ніж узяв, зумій віддати... 
Стоїть на видноколі світла мати — У неї вчись».

У неї він вчився «на світі по совісті жити» — не для себе, а для інших.

Тому не випадково цей Поетичний марафон розпочався музичним супроводом до поезії «Сива ластівка» у виконанні Павла Тимченка – студента – першокурсника Гірничого факультету. 

У Центрі культури української мови імені Олеся Гончара зібралися пошановувачі поетичного слова Бориса Олійника. 


Серед них відома письменниця Леся Степовичка, яка зі сльозами на очах прочитала свою улюблену поезію «Пісня про матір». Костянтин Семенович Дуб – знаний літературознавець з натхненням виконав притчу «У поета гроші завелись», тим самим продемонструвавши багатство тематичної та стильової палітри поетичного слова великого Майстра . 


Учасником Поетичного марафону був Віктор Юхимович Пушкін – духовний наставник та ініціатор створення Центру культури української мови імені Олеся Гончара . Він поділився особистими враженнями від спілкування з Борисом Іллічем, коли той приїздив до Гірничого у 2011 році. 

Долучились до Поетичного марафону студенти геолого-розвідувального та гірничого факультетів: Анастасія Забірко, Анастасія Карасюк, Валерія Горностаєва, Максим Хоміцький, Ілля Євтушенко, Яна Ульянова, Михайло Петрига. Вони вразили присутніх виразним читанням віршів, задушевністю, щирістю, демонструючи вміння проникати у внутрішній світ поезії Бориса Олійника. 


Ірина Цюп’як – координатор роботи Центру культури української мови імені Олеся Гончара розповіла про створений колективом Центру збірник «Нема без імені добра», в який увійшли афоризми, номінативи, наказові форми, сентенції з творів Бориса Олійника. 


Виставку художніх творів «Якщо народився ти поетом, за все відповідай у цім житті» до цього заходу підготували співробітники науково-технічної бібліотеки НГУ, а Наталя Вітрук – завідувач відділу громадської інформації теж прочитала свою улюблену поезію. 

Розповіді про Бориса Олійника та читання поезій супроводжувались світлинами, які демонструвались на великому екрані протягом Поетичного марафону. Естафету Поетичного марафону підхопили студенти Дніпровського державного технікуму енергетичних та інформаційних технологій під керівництвом старшого викладача Наталі Костюк. 


На згадку про цей день усі учасники Поетичного марафону сфотографувались у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара. 
Студенти переконались у істинності слів Олеся Гончара, про те, що Борис Олійник «Поет не із крикливих. Він – поет із глибоких». 



Фото Прохора Куріла, відео студія «Юність»
ІАЦ НГУ


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт