Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
05.09.2017

НГУ і Ягеллонський університет (Польща) об'єднуються у галузі геології

4 вересня з робочим візитом в НГУ прибула делегація студентів Інституту геологічних наук Ягеллонського університету (Краків, Польща) на чолі з професором кафедри мінералогії, петрографії і геохімії Інституту геологічних наук ЯУ Збігнєвим Савловичем.

Під час зустрічі за круглим столом з ректоратом НГУ сторони обговорили питання участі університетів у грантових програмах щодо фінансування спільних геологічних практик та студентських обмінів; наукового співробітництво між вченими НГУ та Ягеллонського університету, студентського самоврядування.

Дев’ять днів перебування польської делегації у Дніпрі ознаменується підписанням угоди про співробітництво Національного гірничого університету з Ягеллонським університетом.

Перший проректор НГУ Олександр Азюковський зазначив, що сучасні тенденції розвитку освіти та науки й суспільства загалом говорять про необхідність концентрувати увагу на міждисциплінарні проекти. Тож в угоді щодо співпраці створення подібних проектів стане важливим пунктом. Перший проректор також наголосив про вагомість візиту колег з Польщі й готовність до конкретних дій щодо кооперації відразу після підписання угоди.

Проектор з навчальної роботи Юрій Хоменко акцентував увагу на тому, що Ягеллонський університет стане першим партнером НГУ у співпраці на базі українського кристалічного щита (простягається з північного заходу на південний схід, приблизно на 1 000 км від ріки Горині до Азовського моря, є багатоярусною тектонічною спорудою, яка характеризується різноманітністю кристалічних порід магматичного і матаморфогенного походження, представлених різноманітними гнейсами, амфіболітами, кварцитами, кристалічними сланцями, які прорвані гранітами і іншими виверженими породами). Юрій Тимофійович зазначив, що такий кристалічний щит є єдиним у Європі і запропонував колегам оцінити його ресурси під час візиту, адже щит може представити науковий інтерес для багатьох науковців світу.

Декан геологорозвідувального факультету Василь Приходченко повідомив польським студентам, що Україна є надзвичайно різноманітною за своєю геологічною картою. Зокрема, у Дніпропетровській області сконцентровано багато родовищ корисних копалин. Є навіть родовище золота, яке ще тільки слід розробити.

Доцент кафедри загальної та структурної геології НГУ Ігор Нікітенко зазначив, що наразі НГУ має полігон у Приазов’ї, де знаходяться унікальні об’єкти. Наразі там проходять виробничу практику 50 студентів.

За програмою візиту польським студентам фахівці НГУ прокладуть геологічний маршрут родовищами корисних копалин Дніпропетровської області. 12 вересня стане заключним днем, коли підпишуть угоду про співпрацю, а студенти НГУ зможуть побувати на лекції професора Збігнєва Славовича.

ІАЦ НГУ

Фото Альони Леонович, відеостудія "Юність" НГУ


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт