Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
10.10.2018

Гості, досвід, студентство, посмішки, національний дух і … навіть магія

«Лінгвоукраїністика: минуле, сьогодення, перспективи» – під такою назвою в Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» пройшов міжкафедральний науково-практичний семінар напередодні Дня працівників освіти.

Його організатором була кафедра філології та мовної комунікації «Дніпровська політехніка» – завідувач професор Світлана Ігнатьєва.
Співорганізатор заходу – кафедра українського мовознавства та прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – завідувач доктор філологічних наук, професор Ганна Мартинова.
Підкреслити значущість і актуальність проблем сучасного мовознавства мали на меті організатори семінару.
Науково-практичний семінар є свідченням того, що наша Дніпровська політехніка має потужну наукову школу з філології, а ще є «міцним науковим майданчиком для обговорення різних питань в галузі українського мовознавства, проведення дискусій, створення нових ідей, обміну досвідом та доброго діалогу», – наголосила завідувач кафедри філології та мовної комунікації Світлана Ігнатьєва.
У роботі науково-практичного семінару взяли участь науковці, викладачі, бібліотекарі, а найважливіше – студенти.
З вітальним словом до учасників звернувся проректор університету з навчальної роботи Юрій Хоменко. Він не тільки привітав освітян з професійним святом, а й вказав на важливість тісної співпраці технічної освіти з гуманітарною. І семінар, проведений в «Дніпровській політехніці», став справжнім підтвердженням цієї роботи.
Завідувачі дружніх кафедр Ганна Мартинова й Світлана Ігнатьєва поділилися інформацією про досягнення науковців-філологів, презентували присутнім перспективи співпраці між двома дружніми кафедрами, які мають давню історію.
Доктор філологічних наук, професор кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмила Шитик представила присутнім цікаву наукову розвідку: «Дотримання граматичних норм в академічному мовленні». Її доповідь була корисною не тільки для молодих дослідників, а й досвідчених викладачів. Гарним доповненням виступу став розроблений нею практикум, який можна використати на заняттях зі студентами-філологами та студентами технічних спеціальностей.
Доповідь доктора філологічних наук, професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Ганни Мартинової «Діалектний текст як репрезентант етнокультурної інформації» був емоційно насиченим, викликав пожвавлення у студентів. Під час виступу Ганна Мартинова акцентувала увагу на весільному обряді, особливостях його проведення в Україні.
А плідним продовженням роботи семінару став ще один виступ науковця із Черкаського університету – Тетяни Щербини: «Назви одягу і взуття як знаки матеріальної й духовної культури українців». Слухали із цікавістю. Дискутували, обговорювали. Бо провідне гасло науковців з Черкас: «Шануємо традиції, творимо сьогодення, крокуємо в майбутнє».
А господарі заходу ще раз доказали, що Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» – це насправді «Відповідність часу». 
 
«Дніпровська політехніка» завжди відкрита для спілкування. Приємно відзначити, що адміністрація нашого університету підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток і вдосконалення мовної освіти, професійної майстерності усього професорсько-викладацького колективу.


Оксана Врублевська – учасниця науково-практичного семінару

До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт