Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
30.04.2013

До 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Наприкінці травня у Військово-історичному клубі ім. капітана А. Грязнова НГУ пройшло засідання, присвячене 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Хоча боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками у 1941-1945 роках присвячено багато літератури, саме на таких зустрічах починаєш відчувати всю трагічність і героїзм тих часів. Тут відбувається реконструкція не лише фактів, а й атмосфери.

Перший рік Великої Вітчизняної війни став найтяжчим для нашої армії. Напад німців виявився раптовим і застав озброєні сили СРСР не у повній готовності. У 1941 році наші війська мали перевагу лише за кількістю техніки, яка також виявилась не в належному стані. Сила ж наших солдатів проявилась у самовідданості, готовності боротися за визволення країни будь-якою ціною. Згодом радянська армія стала надзвичайно потужною силою, яку було націлено лише на перемогу.

Керівник клубу доцент кафедри історії та політичної теорії НГУ Анатолій Поух ознайомив присутніх з маловідомими фактами війни, розповів про деякі героїчні подвиги. Наприклад, сто громадян повторили подвиг Івана Сусаніна, завівши ворога у нетрі і болота; 26 воїнів Червоної армії стали послідовниками подвигу О. Маресьєва, який продовжив воювати навіть після ампутації ніг; 506 екіпажів направили свою техніку на техніку німецьких загарбників, 1206 героїв підірвали разом з собою техніку ворога, викликали вогонь на себе.

На засіданні клубу був присутній і учасник Сталінградської битви, зв’язківець Йосип Коваль. Він зазначив, що ця битва розвіяла міф про непереможність ворога, а також згадав про складність ведення битви – морози трималися до мінус 20 градусів. Йосип Іванович, відчувається, людина добра і чуйна, тому в його пам’яті разом з епізодами військових дій є багато моментів зворушливого ставлення солдатів до справи боротьби за свободу. Побратим Йосипа Коваля через вибух снаряду не встиг з’єднати перерваний дріт (це відбулося під час Сталінградської битви). Тоді маршрутом товариша пішов Йосип Іванович, якого поранив ворожий снайпер. Перебуваючи у важкому стані, зв’язківцеві все-таки вдалося налагодити розірваний зв’язок. Втрат під час війни було багато, але ветеран зазначив, що кожен готовий був постояти за іншого, і зв’язківець міг стати артилеристом.

У засіданні клубу ім. капітана А. Грязнова, окрім студентів, взяла участь делегація ветеранів Всеукраїнської організації інвалідів Військових сил і бойових дій. Вони були вражені унікальною виставкою військових шоломів, яку презентував випускник НГУ колекціонер Богдан Качилов. Серед експонатів гості побачили перший шолом Великої Вітчизняної війни СШ-36 (Сталевий шолом - 1936) та його модернізовану версію – СШ-39, шоломи часів Першої Світової війни та шоломи противників. Автор колекції також продемонстрував панцир, в якому йшли на штурм ворога.

       

Завідуюча художнім абонементом бібліотеки НГУ Ольга Костіна представила виставку, приурочену річниці Дня перемоги і прочитала вірш Михайла Селезньова. Вірш Костянтина Симонова «Наш політрук» про мужність солдатів під час війни продекламував викладач кафедри військової підготовки В’ячеслав Яловий. Подарунком від студентів НГУ для ветеранів стала фронтова пісня.

Наталія Андрющенко, ІАЦ НГУ 


До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт