Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
23.09.2011

Кафедра автоматизації комп’ютерних систем відзначила 50-річний ювілей

Піввіковий ювілей кафедри автоматики комп’ютерних систем, який відзначався 19 вересня, вніс новий струмінь не лише в життя цього колективу, а й всього університету. До нього приурочено Міжнародну конференцію на актуальну тему: «Проблеми використання інформаційних технологій в освіті, науці та промисловості», що відкрилася демонстрацією двох лабораторій елементів систем автоматизації. За допомогою спеціальних систем автоматизації студенти зможуть управляти обладнанням, що знаходиться в Ройтлінгенському університеті техніки та економіки. Такі можливості відкриває кооперація з німецькими партнерами. Надалі ці освітні та наукові проекти будуть розвиватися.

На свято кафедри завітали: ректор Г.Г. Півняк, німецькі колеги – доцент факультету мехатроніки та электроніки Еслінгенського університету прикладних наук Ніколаус Нойбергер і віце-президент Ройтлінгенського університету техніки та економіки Герхард Грюллер, представники багатьох кафедр НГУ. Особливістю 12-річної співпраці з німецькими колегами, крім спільних наукових видань, створення кількох проектів щодо поліпшення комп’ютерного управління виробничими процесами на шахтах, є можливість набути практичний досвід нашим аспірантам, студентам у німецьких вузах. Таких людей вже більше 20.

Історичний екскурс у минуле і сьогодення кафедри присутні здійснили за допомогою відеоролика та розповіді завідувача кафедрою, професора В.В. Ткачова. Багатьом поколінням студентів памятні імена відомих науковців кафедри АКС, це – А.І Лазорін, М.С. Пушкар, В.І. Горобець, В.Л. Сосєдка, В.П. Туровцев, В.В. Ткачов , В.В. Ковальчук, В.Л. Кожевников, І.О. Бражников, А.О Іванов, В.П. Чернишов, А.І.Мокрий.

На ювілей завітали і випускники. Приміром, І.В. Жуковицький 40 років навчався в НГУ, сьогодні завідувач кафедрою у ДНУ залізничного транспорту. А П.А. Нестеров закінчив гірничий у 1992 р., в Павлоградському вугільному обєднанні очолює відділ автоматизації. Звучали зворушливі спогади, щирі привітання гостей, – все це створило гармонійну атмосферу свята.

Приємний момент – вручення ректором НГУ Г.Г. Півняком найвищих нагород університету. Медалі «За заслуги», удостоїлися В.В. Ткачов, В.Г. Шаруда, В.Л. Кожевников, Л.І. Цвіркун, А.В. Кожевниковю. Почесні грамоти вручено В.П.Чернишову, А.В. Бубликову та іншим працівникам кафедри.

На підтвердження довгострокових відносин з НГУ і конкретно з кафедрою автоматизації комп’ютернирних систем колеги з Німеччини вручили сертифікати на піврічну стипендію для прохождения практики в Ройтлінгенському університеті студентам Станіславу Сташевскому і Надії Прихленко.


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт