Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
11.11.2011

Ломоносову - 300!

«Історик, Ритор, Механік,

Хімік, мінералог, Художник,

Віршотворець - він все спробував

і все проник».

А. С. Пушкін.

 У зв`язку з 300-річчям з дня народження Михайла Васильовича Ломоносова (19 жовтня 1711 р.) - вченого-енциклопедиста, видатного просвітителя  - 2011 рік оголошений ЮНЕСКО роком його імені. Титан науки XVIII століття , він і досі є одним з найяскравіших прикладів людини, якою все життя рухала колосальна жага  знань. Недарма пам`ятник Михайлу Васильовичу у сквері напроти головного корпусу НГУ вже багато років надихає на навчання студентів-гірників.

До цієї знаменної дати у вузі  вже провели декілька урочистостей.

 У жовтні відбулося урочисте посвячення в гірники випускників гірничого факультету 2011-2012 навчального року.

Як завжди, під час посвяти відбувається театралізована церемонія за участю історичних особистостей: світлого князя Григорія Олександровича Потьомкіна-Таврійського, першопрохідника Кривбасу Олександра Миколайовича Поля і видатного вченого, основоположника гірничої науки Михайла Васильовича Ломоносова у постановці головного режисера Дніпропетровського театру російської драми ім. М. Горького народного артиста України Жана Олександровича Мельникова.

У рамках святкування Дня університету 12 жовтня 2011 для студентів була проведена академічна лекція  «Михайло Васильович Ломоносов і гірниче мистецтво, металургія та геологія».

12-15 жовтня в рамках «Форуму гірників - 2011» відбулася студентська науково-практична конференція, в якій взяли участь  120 студентів гірничого та геолого-розвідувального факультетів.

Під егідою святкування 300-річчя від дня народження Михайла Васильовича Ломоносова в НГУ планується провести й інші заходи, серед яких «День першокурсника». Він  буде присвячений Всесвітньому дню студентів17 листопада 2011 р.


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт