Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
02.04.2013

ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ – нові технології й новий підхід до виробничої культури

Нещодавно ми, студенти електротехнічного факультету групи ЕЕС-12-2, на чолі з куратором Мариною Сергіївною Кириченко, у рамках практики відвідали й ознайомились з повним циклом роботи ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ - єдиного побудованого з “нуля” за останні 40 років в структурі української металургії заводу з виплавки сталі та виробництву труб.

Не вірилося, що завод може розташовуватися у такому гарному місці – на чарівному лівому березі Дніпра. Враження від побаченого переповнювали душу!

Після того, як нас ознайомили з правилами техніки безпеки і видали засоби індивідуального захисту, і ми вирушили на виробництво. Головною сировиною для виробництва заготовок є тільки чорний метал, ємність повного складу сировини забезпечує безперервну роботу заводу на 3 повних робочих дні.

Ось де було цікаво! Як студентів електротехнічного факультету, нас зацікавив процес плавки сировини за допомогою електричної дуги. Зараз це економічно й екологічно виправдано. Коротко процес виробництва виглядає так: лом завантажується в дугову сталеплавильну піч, в якій сталь плавиться і обробляється в печі-ковші; потім сталь розливають і на спеціальних агрегатах витягуються заготовки; після цього заготовки ріжуться і відправляються на заводи для виробництва безшовних труб і коліс.

Завод повністю функціонує від лінії надвисокої напруги 330 кВ, що прокладено від Придніпровської ТЕЦ до нової підстанції "Пічна". Це єдина в Україні кабельна лінія довжиною 12,8 км, яка прокладена підземним способом на глибині близько півтора метра, а оптимальний маршрут прокладеної лінії і нові технології ізоляції дозволили уникнути негативного впливу на довкілля.

Слід зазначити, що середній вік робочого персоналу становить 31 рік, понад 70% працівників мають вищу освіту, більшість з них проходили додаткове навчання за кордоном і є фахівцями своєї справи.

Крім технологічного процесу, ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ займає активну громадську позицію, займається благодійністю, культурними заходами, співпрацею з вищими навчальними закладами. ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ співпрацює з відомим художником Олафуром Еліассоном, за ідеєю і ескізами якого на підприємстві створено 5 арт-об'єктів. Кожен з них став невід'ємною частиною підприємства і має свою унікальну назву: "Дніпропетровський схід», «Твій тунельний час», «Твій вогняний візерунок», «Твій міст роздумів», «Матеріал - це рух".

Загалом ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ об'єднує не тільки інноваційні сталеплавильні технології, а й відомий новими підходами до виробничої культури, сучасними арт-інсталяціями і є відмінним прикладом сучасного високотехнологічного підприємства.


Сергій Гаращенко, Олександр Патлатюк, Олександр Солоп, студенти групи ЕЕС-12-2


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт