Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
13.01.2012

"Как пройти в библиотеку?"

Колись, у далекому 1956-му році, дніпропетровським ентузіастам телевізійної справи вдалося створити перше обладнання для прийому телепередач. А сталося це так: Володимир Миколайович Візун, один із засновників міського телебачення, працюючи в бібліотеці гірничого університету із підшивками номерів японського журналу з радіомеханіки, знайшов рідкісні схеми японської системи радіорелейних ліній, що дозволили вдосконалити наші зразки техніки й впіймати перші хвилі ефіру. Чимало часу минуло, проте актуальність звернення до бібліотечних знань не зникла й дотепер.


Спілкуючись з викладачами нашого університету іноді чуєш від них занепокоєння, що студенти навіть не знають або не цікавляться тим, де знаходиться бібліотека в гірничому університеті. Мабуть це і є прикмета сьогодення, яка викликає тільки сум. Нажаль, частина наших студентів так і не привчилася читати не тільки навчальну літературу, а й будь-яку. Проте саме завдяки читанню ми дістаємо нових знань та вирішуємо складні завдання.

         Кожного року першого вересня працівники бібліотеки разом з викладачами приходять до першокурсників, щоб розповісти про можливості, які надаються всім студентам, в тому числі й користування бібліотекою, проте, студенти не завжди беруть це до уваги. Можливо це є риса сучасної молоді, яка призвичаїлась до пошуку будь-якої інформації в мережі Інтернет. Хоча час навчання показує, що це лише ілюзія. Так, в Інтернеті можна знайти відповідь на багато питань, але там неможливо знайти раритетні й рідкісні видання, які ще не переведені в електронний формат, які вже не купиш та не завантажиш собі на телефон - їх можливо знайти лише в бібліотеці.

Погоджуюсь з думкою, що представники бібліотеки повинні постійно нагадувати про це, інакше багатства книжкових фондів залишаться неоціненими й такими, що не використовуються. Тож, користуючись нагодою, хочу поінформувати, що в Національному гірничому університеті   науково-технічна бібліотека має також свою історію понад сто років.  Тож за цей період вона збагатилася як  книжковими фондами, так і напрацюваннями з обслуговування користувачів.


Наразі в бібліотеці проводяться бібліотечні уроки та практичні заняття біля каталогів, що допомагають користувачам зорієнтуватися  як правильно й швидко знайти необхідну літературу. Регулярно проходять “Дні кафедри в бібліотеці”, де студенти та викладачі окремих спеціальностей знайомляться з літературою своєї тематики, що є в бібліотеці. Пропонується  факультатив додаткових знань “Дізнайся більше” для тих, хто хоче розширити свій кругозір. В студентських читальних залах № 1 та № 2 (1/3) створено зону Wi-Fi для всіх користувачів бібліотеки. Працівники бібліотеки приймають участь у загально університетських заходах. Крім абонементу навчальної та технічної літератури в бібліотеці працює абонемент художньої літератури, що налічує в своїх фондах багато цікавих як вже відомих так і сучасних авторів. Тут ви можете познайомитись або взяти додому й періодичні видання. Хочеться відмітити, що наші читачі не тільки беруть почитати книжки з бібліотеки, а й приносять в дарунок бібліотеці свої книги, щоб  поділитися ними з іншими читачами.

Науково-технічна бібліотека НГУ проводить велику роботу на допомогу студентам та викладачам у пошуках та отриманні необхідної їм інформації. Тож,  звертайтесь до бібліотеки. А її співробітники допоможуть вам знайти свою дорогу до знань.

 Лєдєньова Н.Д., зав.відділом громадської інформації, науково-технічної бібліотеки НГУ

До списку© 2006-2019 Інформація про сайт