Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
19.01.2012

Потураївські читання

На кафедрі гірничих машин та інжинірингу НГУ відбувся щорічний семінар «Потураївськи читання». Цього року вони були присвячені дев’яносторіччю від дня народження Валентина Микитовича Потураєва - одного із засновників цієї кафедри.
CRW_9986_новый размер.jpg
Вчені й співробітники розповіли не лише про наукову діяльність Валентина Микитовича, а й про його високі моральні якості та видатні організаторські здібності. Життя цієї людини дійсно відзначалося багатогранністю. Після закінчення Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту та аспірантури у металургійному інституті Потураєв почав працювати в ДГІ - НГУ. Його наукова діяльність розвивалася за різними напрямами, але найбільше він працював у галузі механіки, вентиляції, гірничих машин. Наукові досягнення вченого не втратили актуальності й нині, а за його підручниками й сьогодні навчаються студенти та молоді спеціалісти.
CRW_9967_новый размер.jpg

CRW_9982_новый размер.jpg

CRW_0001_новый размер.jpg
З 1975 року Валентин Микитович очолював Науково-дослідний інститут геотехнічної механіки АН УРСР. Про цей період життя розповів професор кафедри гірничих машин та інжинірингу, заввідділом НДІГТМ НАН України Володимир Петрович Надутий: «Потураєв відчував талановитих та здібних людей, він створив навколо себе дружній колектив, його учнями вважають себе більше 10 докторів та 60 кандидатів наук».
Сьогодні робочі процеси гірничого виробництва неможливо уявити без машин, упроваджених і вдосконалених Валентином Микитовичем Потураєвим. Тож після розповіді про життя вченого слово взяли студенти та аспіранти кафедри, першим із яких - студент Роман Куцик із доповіддю про барабанний змішувач. Всі виступи на семінарі зацікавили аудиторію, а опісля бажаючі мали змогу поставити запитання доповідачам.

Діана Максименко  До списку© 2006-2020 Інформація про сайт