Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
21.03.2014

Кафедра філософії вшановує Великого Кобзаря

Кафедра філософії Національного гірничого університету долучилася до всеукраїнських заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Вчора в Центрі естетичного розвитку відбулася зустріч, на якій зібралися як дослідники життя і творчості Кобзаря, так і його шанувальники – студенти і викладачі гірничого.

Виступи були абсолютно різними, але всі вони висловлювали захоплення генієм Т. Г. Шевченка. Приміром, доцент кафедри філософії Валерій Жижченко розповів, що Кобзаря сприймає як поета, який щиро переймався долею свого народу і боровся проти його гноблення.

Професор Анатолій Поповський зазначив важливість для студентів знати вірші Тараса Шевченка напам’ять – так, як він знав Біблію. Це дає розуміння їх глибинного сенсу. Сам Анатолій Михайлович зізнався, що завжди хотів зрозуміти, як у звичайній незаможній сім’ї народилася геніальна людина. Для цього професор перечитав велику кількість літератури, де знайшов підтвердження гуманності, щедрості й таланту від Бога Тараса Григоровича Шевченка.

Творчість Співця українського народу в музиці розкрила доцент кафедри філософії Наталія Тарасова.

Мистецтвознавець Олена Годенко-Наконечна продемонструвала слайди картин Тараса Шевченка, розповівши історію створення ним художніх робіт і про багатий внесок поета-художника у світове образотворче мистецтво.

Т. Г. Шевченка як мислителя та його зв'язок з Кирило-Мефодіївським братством висвітлила у своїй доповіді студентка НГУ Галина Чорна.

На зустрічі звучали «шевченківські» пісні у виконанні Тетяни Аксютенко, чоловічого вокального ансамблю НГУ «Обертон», студентів Дніпропетровської консерваторії Олексія Тарана і Анастасії Расторгуєвої та ансамблю бандуристів «Мальви». Свої художні номери присвятили ювілею Тараса Шевченка і студенти Національного гірничого університету.

Наталія Андрющенко, ІАЦ НГУ

Фото Станіслава Мардаровського, відеостудія "Юність" НГУ


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт