Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
01.04.2014

Інноваційна інженерна освіта в НГУ - процес цілеспрямованої підготовки спеціалістів до інноваційної інженерної діяльності

Нещодавно на механіко-машинобудівному факультеті НГУ пройшла міжнародна наукова інтернет-конференція «СУЧАСНІ ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ ІНЖЕНЕРНИХ КАДРІВ ДЛЯ ГІРНИЧОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ І ТРАНСПОРТУ - 2014», присвячена пам’яті професора Сергія Блохіна.

Результати конференції наочно продемонстрували, що в сучасних умовах впровадження інформаційних технологій з'явилася необхідність і можливість проведення нової форми наукового спілкування. Упродовж роботи інтеренет-конференції працювало 11 секцій, були представлені 92 доповіді, в ній взяли участь понад 200 представників ВНЗ, підприємств та практикуючих фахівців з 6 країн: України, Росії, Німеччини, Казахстану, Узбекистану та Білорусі, що розглядають проблеми і сучасні інноваційні рішення в галузі вищої освіти, гірничої науки, техніки і транспорту.

 Організатори вважають, що в умовах складної економічної ситуації в Україні проведення конференцій у такій формі є найкращим рішенням для обміну науковою інформацією. Як відомо, даний вид спілкування представників науки та виробництва допомагає розвитку наукового потенціалу, становленню молодих вчених, служить засобом обміну досвідом, проведення наукових досліджень, є методом формування інформаційного поля наукових колективів.

Інтернет-конференція показала, що інноваційна інженерна освіта - це процес цілеспрямованої підготовки спеціалістів до інноваційної інженерної діяльності шляхом формування системи професійних знань, умінь, навичок і розвиненого творчого потенціалу, професійно значимих якостей особи. Захід засвідчив великий інтерес до сучасних інноваційних технологій підготовки інженерних кадрів як в НГУ, так і в інших вузах.

В цілому можна позитивно оцінити досвід ММФ і кафедр факультету - ініціаторів і безпосередніх технічних виконавців наукової конференції, який слід використовувати поряд з традиційними формами в подальшій практиці науково-дослідної роботи нашого ВНЗ. За результатами конференції підготовлено інтернет-збірник наукових праць «Сучасні інноваційні технології інженерних кадрів для гірничої промисловості і транспорту 2014» (технічний редактор І.В. Вернер – завлаб лабораторії інформаційних технологій кафедри ОКММ). З цією інтернет-версією можна ознайомитися тут 

ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2020 Інформація про сайт